Михайло Цимбалюк: Чиновники хочуть перевірити гаманці людей, які отримують субсидії

Українські чиновники хочуть перевірити гаманці переважно незахищених соціальних верств населення, які отримують субсидії.

Нинішня влада, яка здебільшого йде на повідку міжнародних партнерів, хоче перед монетизацією пільг та субсидій провести ретельну перевірку громадян, які отримують державну допомогу. На цей процес у Всесвітньому банку навіть обіцяють виділити 35 мільйонів доларів. Тобто в Україні пропонують створити інституцію своєрідних «соціальних ревізорів».

У парламенті вже зареєстрували законопроект «Про забезпечення держконтролю на час надання соціальної підтримки», який дає можливість ревізорам ходити по квартирах і перевіряти, чи справді мешканці заслуговують на субсидії. Таким чином автори законодавчого документу пропонують досліджувати добробут українців. Методи, якими вони це хочуть робити, навіть перевершують повноваження слідчих правоохоронних органів. «Соціальний ревізор» матиме право заходити в будинок з перевірками умов життя, а мешканці не матимуть можливості йому відмовити (зараз таке право існує). Окрім того, інспектор може ініціювати самостійне обстеження матеріально-побутових умов сімей – нині це відбувається за планами керівництва.

І найважливіше, до чого є багато застережень – соціальні ревізори зможуть безкоштовно отримувати дані, необхідні для встановлення права на соцпідтримку: в банках – про наявність рахунків, а в Міграційній службі – про перетин кордону, в БТІ – про наявність неврахованої житлоплощі, в сервіс-центрі МВС – про наявність авто.

Скільки історій мені розповідали щодо того, наскільки важко зараз оформити субсидію, скільки нервів, часу довелося витратити задля того, аби довести державі фінансову неспроможність багатьох українців платити за комунальні послуги. А зараз нас готують до того, що у будь-який момент у кожного громадянина можуть після перевірки відібрати комунальну пільгу.

Влада, яка має вічні зобов’язання перед кредиторами, вже зараз розуміє, що підвищити тарифи і дати субсидії – не вихід, бо така схема працювала рік-два, а далі в казні залишається мінімум грошей. Така ситуація не подобається кредиторам, бо вся ідея підвищення тарифів зводиться до абсурду і нівелюється , вочевидь, вона не влаштовує владу, бо з чого ж тоді будувати заміські замки і палаци?! Як результат доводиться шукати шляхи вирішення проблеми. І така уже традиція нинішньої влади – у будь-який незрозумілий момент зазирай в кишені громадян, тягни з гаманців, здирай останнє.

У цивілізованих країнах тарифи на компослуги піднімають, коли влада має високий кредит довіри – в Україні все, на жаль, не так – тарифи зростають, а владні бюрократи не запропонували українцям надійного методу заробітку і на сплату компослуг, і на утримання родин, натомість вони гідно забезпечили себе, піднявши до небес заробітні плати для найвищих чинів українського політикуму.

Михайло Цимбалюк, голова Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина», Facebook, 5 квітня 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова