Михайло Цимбалюк: Чиновники самі довели своїх виборців до злиденності

Чиновники самі довели своїх виборців до злиденності та необхідності брати політичні подачки на виборах.

Виборча реформа: за гречку – до в’язниці!

Українські чиновники знову вирішили будувати повітряні замки. За рік до президентських виборів у Міністерстві внутрішніх справ України пропонують ввести кримінальну відповідальність за порушення виборчого права – зміни до законодавства вже підтримав очільник Кабміну. Урядовці кажуть, що виборцю, який проміняє свій голос на гроші або інше заохочення від кандидата, загрожуватиме від трьох до шести років позбавлення волі.

Варто наголосити на тому, що сам факт кримінальної відповідальності є вже зараз, але, на жаль, цей механізм не працює. Упродовж останніх виборчих кампаній ми не спостерігали жодної дієвої адміністративної справи, коли порушник – чи то виборець, чи то кандидат – за підкуп отримував реальний термін покарання.

З одного боку, цей законопроект дає чітке визначення підкупу, отже, дає ширші можливості для роботи правоохоронних органів. А з іншого, більш реалістичного та практичного, – виникає запитання: чи  дійсно буде політична воля влади йти на такі кроки, оскільки добре знаємо, що більшість депутатів від провладної політсили – це мажоритарники, які й домоглися перемоги власне через прямий або ж прихований підкуп виборців.

Статистика попередніх парламентських виборів 2014 року говорить сама за себе – тоді було винесено аж… 13 обвинувачувальних вироків по всій Україні. Із того часу за підкуп виборців до в’язниці так ніхто й не потрапив.

Аби повністю убезпечити країну від можливості підкупу на виборах, передовсім потрібно подолати скруту української нації. Бо ж, згідно з доповіддю ООН, в Україні понад 60% мешканців живе за межею бідності. Чиновники насправді самі довели своїх виборців до злиденності та необхідності брати політичні подачки.

Щодо чесності будь-яких виборів має сумніви приблизно 2/3 українців, а соціологи стверджують, що лише 16% громадян України готові звертатися до правоохоронців, якщо їм запропонують гроші за голос. Поряд із тим, у країні відсутня соціальна свідомість виборців, адже добре знаємо, що здебільшого кандидати в депутати по мажоритарних округах ігнорують усі демократичні принципи ведення виборчої кампанії.

Уже можемо спостерігати, як народні обранці перерізають стрічки новозбудованих доріг, соціально важливих об’єктів, які насправді збудовані за гроші з державного бюджету, а всі лаври слави нардепи приписують собі. Варто кожного з нинішніх депутатів запитати – а що ви конкретно зробили для свого округу? Скільки інвесторів залучили? Скільком виборцям допомогли? І яку лепту вклали для того, аби українці стали заможнішими?

Не потрібно нинішній владі вигадувати новий велосипед щодо прозорого виборчого процесу (звісно, якщо вона такого дійсно хоче). Парламенту достатньо проголосувати новий Виборчий кодекс, який повертає в Україну пропорційну систему виборів, а натомість знищує корупційну мажоритарку. Утім, розмов багато, а до дійсно потрібної справи руки, як завжди, не доходять.

Михайло Цимбалюк, голова Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина», «ГОРДОН», 16 квітня 2018р.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова