Іван Крулько: Україно, соme Оn!

Римський клуб – це один із найвпливовіших мозкових центрів світу. Він об’єднує найпотужніших інтелектуалів, аналітиків, економістів, Нобелівських лауреатів, міжнародних авторитетів різних переконань і поглядів, які шукаються відповіді на сучасні виклики й загрози. Зокрема, щодо глобального розвитку світу, зміни клімату, вичерпання ресурсів, бідності, екології, інновацій тощо.

Аналітика, висновки і поради Клубу на вагу золота. Бо Римський клуб не помиляється у своїх прогнозах, працює без політики і підтверджує свої висновки математичними формулами і глобальним моделюванням на ЕОМ. Саме тому його незалежними порадами користуються уряди країн, компанії, асоціації та цілі держави.

Рекомендації Римського клубу враховані і при підготовці «Нового курсу України», що збільшує шанси України на повернення до клубу країн, яких поважають у світі.

А вчора Юлія Тимошенко долучилась ще й до ювілейного зібрання, присвяченого 50-річчю Римського Клубу. Це був надзвичайно теплий прийом та цікава зустріч понад 400 інтелектуалів світу. І те, що Юлію Тимошенко прийняли у цьому колі, – свідчення високого інтелектуального рівня політика і того, що її серйозно сприймає інтелектуальна еліта світу.

Лідер «Батьківщини» привітала нових співпрезидентів Клубу, якими стали жінки – Мамфела Рамфель з ПАР та Сандрін Діксон-Деклев з Бельгії.

А також встигла поспілкувалась із авторами останньої доповіді Римського клубу, що має назву «Come Оn!».

Юлія Тимошенко зауважила, що їй імпонує ця доповідь. Адже, по суті, вона й про Україну. У ній йдеться про те, що не треба вводити всіх в оману і запевняти, що все добре, коли це не так. Не треба чекати, а треба діяти. Вихід із кризи є завжди, незалежно від її глибини.

І це довели лідери країн «Азійських тигрів», де відбулось так зване «економічне диво». Ці країни змінили лідерів і підходи в управлінні. І дуже швидко збільшили ВВП, зупинили втечу інтелекту за кордон і залучили шалені інвестиції. При цьому забезпечили країнам сталий розвиток, а населенню – відчуття щастя і оптимізму. Адже сучасний світ вимірює успіх країни вже не лише ростом ВВП, а реальними показниками добробуту.

Натомість Україна продовжує безжально виснажувати свої природні ресурси, експортуючи сировину та людський капітал, в обмін на бідність, злидні та екологічні загрози. Це неприпустимо!

Економіка майбутнього, на думку Римського клубу, має прагнути не росту, не особистої вигоди, а стійкості та примноження суспільного блага. Економіку мають обмежувати та регулювати закон і мораль, а в основі ринкових відносин мають бути права й цінності.

Нам не треба чекати 100 років, щоб наздогнати сусідню Польщу за наявного економічного росту, як прогнозує Світовий банк. Україну можна зробити сильною, сучасною і модерною значно швидше. Потрібна лише відповідна системна трансформація і консолідація ресурсів та зусиль. І це чітко прописано у «Новому курсі».

Маємо рухатись у дусі «Come On!». І тоді зможемо досягти справді амбітної цілі – якісного економічного зростання, підвищення рівня життя абсолютної більшості населення, не виснажуючи при цьому обмежені природні ресурси і не руйнуючи навколишнє середовище.

P.S. До речі, саме про таку ефективну країну мріяв член Римського клубу, великий українець і меценат Богдан Гаврилишин. Він був одним із засновників щорічного Світового економічного форуму в Давосі, Міжнародного центру перспективних досліджень, Міжнародного інституту менеджменту і радником у кількох країнах. Це була унікальна людина, науковець, економіст, мільйонер, який міг жити з родиною у Швейцарії, але бачив Україну сильною та процвітаючою. Саме тому повернувся в Україну і вклав частину своїх коштів у свій Благодійний Фонд, який займався тим, що навчав українську молодь за кордоном.

На жаль, 24 жовтня буде рівно два роки, як Богдана Гаврилишина немає з нами. А все через штучне банкрутство банку «Хрещатик», у якому «згоріло» близько 45 млн грн Фонду Гаврилишина, призначених на реалізацію міжнародних молодіжних програм, через що він змушений був розірвати угоди з посольствами та міжнародними організаціями Євросоюзу і, по суті, «заморозити» справу свого життя. 19 жовтня 2016 року Богдан Дмитрович відсвяткував своє 90-річчя – і за кілька днів відійшов «у вічність». Пам’ятаємо…

Іван Крулько, заступник Голови партії «Батьківщина», УП.Блоги, 18 жовтня 2018р.

 

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова