Іван Крулько: Україні потрібен не дефолт, а перегляд угоди про реструктуризацію боргу

Для того щоб країна могла економічно розвиватись і не думати про дефолт, команда нового президента має провести перемовини із зовнішніми кредиторами та переглянути угоду про реструктуризацію держборгу України.

Таку думку висловив заступник Голови партії «Батьківщина» Іван Крулько під час програми «Перші про головне» на телеканалі ZIК.

«Не можна порівнювати ситуацію в Україні та Греції. Греція є членом Євросоюзу. Лише Німеччина витратила на її порятунок 80 млрд євро, а загалом Греція отримала 200 млрд. євро зовнішньої допомоги. Україні – не члену ЄС, тож на таку підтримку годі сподіватись. Я згоден із Юлією Тимошенко, що дефолт – це неприпустимий розвиток подій. Це фактично ще більше погіршення рівня життя людей в Україні, які й так живуть за межею бідності», – пояснив він.

На думку Івана Крулька, проведення перемовин командою нового президента із зовнішнім кредитором про реструктуризацію держборгу дало б поштовх для економічного розвитку країни.

«Колишня міністр фінансів Наталія Яресько підписала для України абсолютно невигідну угоду із зовнішніми кредиторами про реструктуризацію держборгу. За її умовами: якщо українська економіка росте понад 3% ВВП, ми сплачуємо кредиторам 15% від того, що зароблено, якщо понад 4%, то 40%. До того ж, в угоді немає верхньої планки», – нагадав народний депутат.

Таким чином, зауважив заступник Голови партії, уже цього року Україна має сплатити 9 млрд дол. боргу:  «Це майже 30% бюджету країни! Уявіть, яких позитивних наслідків можна було б досягти, якби ці кошти залишились у країні і були вкладені в інфраструктурні проекти, агросектор тощо».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова