Іван Крулько: У питанні ведення бізнесу закордонним українцям мають надати такі ж права, як і громадянам країни

Закордонне українство робить неоціненний вклад для європейської та євроатлантичної інтеграції, аби доносити світу правду про російську агресію та про те, що відбувається на Сході України, а також є найбільшим інвестором в економіку країни.

На цьому наголосив народний депутат від «Батьківщини», голова МФО «Світове українство» Іван Крулько під час «круглого столу» у Верховній Раді, присвяченого практичним аспектам співпраці української влади із закордонним українством та 50-річчю Світового конгресу українців.

«За офіційними даними Нацбанку, у 2016 році головним інвестором у національну економіку України стали саме закордонні українці, які інвестували (через різні форми банки, платіжні системи, неформальні перекази) понад  5,4 млрд дол. Тоді, як загальні іноземні інвестиції в Україну у 2016 році становили  4,4 млрд дол.», – уточнив він.

Водночас голова МФО «Світове українство» переконаний, що співпраця та координація дій між закордонними українцями та українською владою недостатня і потребує виходу на новий рівень.

Парламентар вважає, що українська влада заборгувала закордонним українцям щонайменше у кількох питаннях. Вона має й далі працювати над захистом прав трудових мігрантів, спростити видачу посвідчення «закордонного українця», створити рівні умови для ведення бізнесу в Україні з українцями, а також ухвалити відповідну Державну програму, сказав він.

За словами представника «Батьківщини», на виконання закону Кабміном ще у 2004 році була розроблена відповідна постанова щодо оформлення посвідчення «закордонного українця».

«В Україні за один день можна одружитись та розлучитись, а щоб отримати статус закордонного українця треба 90 днів. Для багатьох діаспорян  – це справжнє випробування і часто вони відмовляються від цього статусу через довгу бюрократичну процедуру, яка часто триває значно більше, ніж 90 днів. Це треба змінювати і надавати можливість тим, хто хоче отримати таке посвідчення і формалізувати свій зв’язок з Україною», – уточнив  Іван Крулько.

Політик додав,  що, якщо подивитись на можливість для закордонного українства вести бізнес в Україні, то навіть маючи посвідчення «закордонного українця» вони  не мають тих прав, що мають громадяни нашої держави.

«У питанні ведення бізнесу закордонним українцям мають бути наданні права такі самі, як і громадянам України, щоб вони могли більше працювати тут і підвищувати економіку України. Для цього потрібно вносити зміни у Податковий  кодекс», – переконаний народний депутат.

Окрім того, за даними голови МФО «Світове українство», ще у 2015 році закінчилась державна програма підтримки і співпраці із закордонним українством. У парламенті розроблено проект постанови Верховної Ради №5242, що зобов’язує Кабмін таку програму ухвалити і виділити на неї кошти, щоб закордонне українство ставало інтегральною частиною України не на словах, а на ділі.

Народний депутат уточнив, що цей проект розглянутий профільним комітетом Ради, але для того, щоб він був несений у порядок денний, треба посилити тиск на так звану коаліції, констатував він.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова