Іван Крулько: ЦВК має розпустити Таїровську виборчу комісію та встановити результати виборів у цій громаді

Центральна виборча комісія має розпустити Таїровську селищну виборчу комісію за невиконання  рішень трьох судів, що зобов’язали  зареєструвати Тимура Хасаєва головою Таїровської ОТГ.

Про це повідомив заступник Голови партії «Батьківщина» Іван Крулько під час брифінгу у Верховній Раді.

Народний депутат повідомив, що він якраз повернувся з ЦВК, будівлю якої зранку пікетує громадськість Одещини, вимагаючи встановити справедливість на місцевих виборах (24 грудня 2017р.) в Таїровській громаді.

Парламентарій нагадав історію з брудною виборчою кампанією у Таїровому, яка супроводжувалась скандалами, підкупами і незаконними діями СВК, яка ухвалювала  незаконні рішення. Він також додав, що виборча комісія навіть позбавила кандидата на голову Таївської ОТГ Хасана Хасаєва  громадянства, щоб не допустити представника  від «Батьківщини» до виборів.

«На думку мешканців Таїрового, це робилось владою та криміналітетом Партії регіонів з однією метою – привести до влади свого кандидата і розкрасти землю територіальної громади поблизу  Одеси, чому власне протистояла «Батьківщина». Але попри їхні намагання привести свою людину на цих виборах, переміг Тимур Хасаєв, син Хасана Хасаєва, який зареєструвався  як самовисуванець», – нагадав Іван Крулько.

За  словами заступника Голови партії, відтоді  пройшло три місяці: «Є рішення трьох судів щодо незаконності рішень, які ухвалювались Таїровською виборчою комісією щодо Тимура Хасаєва, але досі результат не встановлено».

«Дивує  бездіяльність  ЦВК у цій ситуації. Вона мала б  розпустити таку комісію на підставі грубого порушення законодавства «Про вибори» і сформувати нову, яка встановить результати голосування і забезпечить громаду Таїрового легітимно обраною владою. Ідуть бюджети, не виконуються соціальні програми, не виплачуються належним  чином зарплати. І все  лише заради того, щоб провести до влади свого представника, який забезпечить дерибан землі в  ОТГ», – зазначив він.

Під час свого виступу парламентарій також звернувся до правоохоронних органів, Генпрокуратури, МВС із проханням  розслідували кримінальні справи за фактами незаконних дій Таїровської СВК, які впливали на результати виборів, а також за фактами викрадення членів СВК, які хотіли ухвалювати рішення за законом і які були насильно вивезені з комісії.

«З цього приводу порушені дві кримінальні справи, але реальних дії правоохоронців у забезпеченні законності у Таїровській громаді немає», – констатував він.

 Читайте також:

Громадськість Одещини вимагає зареєструвати Тимура Хасаєва селищним головою Таїрового

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова