Іван Крулько: Бізнес із країною-агресором досі не припинено

У законопроекті «Про тимчасово окуповані території» треба вказати всі окуповані території, зокрема Крим, а не лише Донбас.

На цьому наголосив заступник Голови партії «Батьківщина» Іван Крулько під час ефіру «Нейтральна територія» на телеканалі «Прямий».

«Крим і Донбас з точки зору права мають однаковий статус – вони окуповані Російською Федерацією. Єдине, що в Криму, на відміну від Донбасу, не йде гаряча фаза війни. Тому всі окуповані Росією території мають бути охоплені цим законом», – пояснив він.

Такої думки дотримуються не лише у «Батьківщині», а й найкращі експерти, долучені до аналізу законопроекту, зокрема доктор юридичних наук, професор, правник-міжнародник Володимир Василенко.

На думку Івана Крулька, у проекті закону також потрібно чітко зафіксувати дату початку російської агресії й окупації України.

«Також треба передбачити всі міжнародні конвенції, на які посилатиметься і з яких виходитиме українська сторона у міжнародних судах, захищаючи нашу позицію на міжнародній арені та вимагаючи виплати збитків країною-агресором», – уточнив політик.

За заявами та постановами, які Верховна Рада вже робила щодо початку російської агресії, це має бути 20 лютого 2014 року, уточнив парламентар.

«Лише з такими законодавчими правками можна захистити наших військових, цивільне населення і зробити Україну у світі сильнішою», – переконаний депутат від «Батьківщини».

Коментуючи питання розриву дипломатичних відносин із країною-агресором, Іван Крулько назвав цю ініціатива прекрасною з точки зору піару та безглуздою з точки зору юриспруденції.

«Це не питання Верховної Ради та цього законопроекту. У цьому питанні президент, виконавча влада та координаційні органи мали б працювати згідно з Конституцією та чинних законів, де чітко розписано, як має здійснюватись  управління державою в разі війни. І коли таки припиняються дипломатичні відносини між країнами», – зазначив політик.

Заступник Голови партії «Батьківщина» також зауважив: перше, що треба було зробити, –  припинити бізнес із країною-агресором і не платити податки в її економіку.

Нагадаємо,  у 2014 році «Батьківщина» подала до парламенту законопроект щодо  припинення  участі України в усіх органах СНД.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова