Асоціація «Соціальний захист» відкрила кімнату сенсорної інтеграції для дітей з особливими потребами

За сприяння Асоціації «Соціальний захист» відбулося урочисте відкриття кімнати сенсорної інтеграції в корекційному центрі «Примавера» у Києві.

Цій події передував перший благодійний футбольний матч «Парламентський кубок» між збірними командами народних депутатів України та журналістами, який відбувся 3 квітня цього року за ініціативи Асоціації МВГО «Соціальний захист».

Організаторам благодійного матчу вдалося зібрати 200 тис. грн. для придбання обладнання для кімнати сенсорної інтеграції.

«Я вважаю, що треба допомагати таким центрам, які займаються з дітьми з психологічними розладами. І не тільки обладнанням, але й потрібно готувати для них спеціалістів», – зазначила на відкритті кімнати Президент Асоціації Євгенія Тимошенко.

IMG_07571

Від імені МВГО «Соціальний захист» вона також закликала державу, Міністерство охорони здоров’я, Міністерство освіти, місцеві органи самоврядування повернутися обличчям до дітей з особливими потребами, «адже їх народжується з кожним роком все більше і проблема стає більш нагальною».

«Ми дуже щасливі, що досягли цілі! І ми вдячні всім, хто був причетний до збору коштів і хто взяв участь у футбольному матчі «Парламентський кубок», – зауважила Євгенія Тимошенко.

IMG_08011

Директор корекційного центру «Примавера» Тамара Грабовська зі свого боку зауважила, що завдяки зусиллям благодійників нарешті реалізовано пілотний проект з виготовлення та придбання спеціального оснащення для сенсорної кімнати.

«У цій кімнаті спеціалісти, ліцензовані за спеціальною методикою американського психолога Джин Айрес, займатимуться реабілітацією дітей з ДЦП, з розладами аутистичного спектру, з освітніми проблемами – дислексією та дисграфією, дітьми з синдромом дефіциту уваги та гіперактивності. Одним словом, опікуватимуться дітьми, які з різних причин опинилися «за бортом» загальної дошкільної та шкільної освіти та потребують спеціальних зусиль для повернення в соціум», – наголосила Грабовська.

IMG_0765

За її словами, долати складний шлях реабілітації батькам особливих дітей доводиться самотужки, без державної допомоги.

«Сенсорна зона в реабілітаційних закладах за допомогою спеціально розроблених програм допомагає таким дітям компенсувати ці проблеми і зробити комфортнимнішим їхнє перебування серед нас», – відзначила Тамара Грабовська.

У відкритті кімнати сенсорної інтеграції також взяли участь Віце-президент Федерації футболу України Вадим Костюченко, віце-капітан збірної журналістів Сергій Палєха, відомі особистості. Долучилися і представники компанії «Sensoria», яка, маючи відповідну матеріально-технічну базу, виготовила більшість продукції для цього проекту.

IMG_0820

За словами фахівців, потреба в таких закладах щороку зростає, але багато кого відлякує факт необхідності залучення великих інвестицій в цю галузь.

Ініціатори проекту мають надію, що подальша системна корекційна робота з дітьми при цілісному підході, а так само за допомоги батьків і педагогів буде продовжена, і сподіваються на якісні результати в цьому напрямку.

Фотогалерею можна переглянути за посиланням.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова