Альона Шкрум: Позиція «Батьківщини» щодо сьогоднішньої великої акції

«Батьківщина» доєдналася до сьогоднішньої акції громадянського суспільства у боротьбі за «велику політичну реформу».

Ми беззаперечно підтримуємо боротьбу за незалежний Антикорупційний суд, за скасування мажоритарки та обмеження депутатської недоторканності.

Утім, наші вимоги набагато ширші. І вони незмінні останні декілька років.

  1. Перший законопроект, який я зареєструвала як народний депутат та який зареєструвала моя фракція у цій ВР, – про скасування мажоритарки та відкриті партійні списки. Він і досі на сайті ВРУ висить без розгляду.

АЛЕ: без створення нової інституції – незалежної ЦВК – не допоможе жоден новий закон.

Доки пан Охендовський (голова ЦВК) «на гачку» в Банкової та Генеральної прокуратури, не забувайте про його підписи за виплати в чорній бухгалтерії Партії регіонів.

  1. Про Антикорупційний суд. Хоч один незалежний суд потрібен цій країні, як повітря.

Хоч один суд, який здатен розглянути справу проти будь-якого політика найвищого ешелону. Хоч один, який зможе хоч трохи відновити довіру до суду, як державної інституції.

АЛЕ: багатомільярдна корупція у цій країні росте зараз не від судів.

Вона росте від пана президента, від його бізнесових інтересів в аграрному, банківському, кондитерському, енергетичному, машинобудівельному та медійному бізнесі. Нічого не забула?

Не плутайте причини з наслідками.

Метастази цієї корупції від президента по всій країні та по всім інститутам влади.

Звідси пан Дмитро Вовк в НКРЕКП та Роттердамські тарифи. Звідси Генпрокурор без юридичної освіти, зате гарний політик. Звідси дерибан землі по всій країні та мільярди гривень на підтримку друзів і їхньої «курятини». Звідси страшні корупційні скандали в Мінобороні, яким керує напряму президент, страшні вибухи на найбільших складах зброї у державі, торгівля з ДНР та РФ.

І жоден суд не здатен буде розрізати ці корупційні зв’язки чи вичистити систему без бажання на те Порошенка та його найближчого оточення.

Вони обійдуть будь-які норми та суди та ніщо не допоможе без зміни самої голови восьминога, яка збирає гроші у зв’язці великого бізнесу та політики.

Ми мали вже відкриті декларації. Ми мали новий закон про державну службу, мали нові структури, пролобійовані європейцями, такі як НАБУ та НАЗК.

Без політичної волі керівництва держави боротися із корупцією – лише імітація.

Не будьте такими наївними.

Лише заміна восьминога та відрізання йогоніг-метастазів  зможуть відкрити двері до боротьби з корупцією.

  1. Лише перезавантаження державних інститутів влади та створення нових незалежних від політики інститутів КОНТРОЛЮ здатні вивернути систему навиворіт та вичистити її зсередини.

Лише незалежні інституції здатні контролювати перекоси будь-якої теперішньої чи наступної влади та відрубати їй руки, що тягнуться до наших грошей та обмеження наших прав.

Ми маємо вимагати незалежних державних інституцій таких як Рахункова палата, ЦВК, Антимонопольний комітет. Без цього у нас немає шансів. Тому, так – наші вимоги ширші.

Але дискусію підтримуватиме всіма руками.

Якщо ви вважаєте, що Майдан добився справедливості, що країна нарешті рухається у правильному напрямку, тоді вам не до нас, тоді вам не цікаві ні наші вимоги, ні наші протести.

Якщо ж ви відчуваєте шкірою цю несправедливість та дерибан, тоді ми маємо рухатися разом. Бо лише рух уперед – це життя та можливість змін.

Альона Шкрум, народний депутат від «Батьківщина», Facebook, 17 жовтня 2017р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова