Альона Шкрум: Польські колеги йдуть недружніми кроками щодо українського народу

Прямо зараз Верховна Рада розглядає Постанову про Заяву ВРУ у зв’язку з ухваленням Сеймом і Сенатом Польші змін до закону про Інститут національної пам`яті – Комісію про розслідування злочинів проти польського народу.

Трансляція засідання нашого Парламенту зараз йде і в польському Сеймі.

Мені дуже прикро, що наші польські колеги сьогодні політизують історію та йдуть відверто недружніми кроками по відношення до всього українського народу.

Цей закон не йде на користь ні Україні, ні Польщі, ні польському, ні українському народу.

Ухвалені законодавчі зміни суперечать змісту і духу стратегічного партнерства між Україною і Республікою Польща, а також принципам, які були погоджені сторонами, серед іншого, у Декларації пам’яті і солідарності від 20 жовтня 2016 року. Саме в цій Декларації Верховна Рада України і Сейм Республіки Польща відзначили боротьбу українських і польських національних сил антикомуністичного руху опору, які створили моральну основу для відновлення незалежності наших держав.

Водночас хочу щиро подякувати тим польським колегам, які не проголосували за польський закон та не підтримували його. А також тій польській інтелігенції та громадськості, які не один місяць закликають свою правлячу партію повернутися у русло конструктивного та дружнього діалогу.

Лише ту націю поважають, яка поважає сама себе та здатна захищати свої національні інтереси з гідністю.

Слава Україні і слава Польщі.

Альона Шкрум, народний депутат від «Баткьівщини», Facebook, 6 лютого 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова