Альона Шкрум: Нам вдалося кардинально змінити сприйняття України в Міжпарламентському союзі

Міжпарламентський союз. Женева.

Виступила від імені України на трибуні найстарішої у світі міжпарламентської організації.

Цього року тема загальний дебатів – роль інновацій та технології у питаннях миру та розвитку світу.

Говорила не лише про позитиви, але і, звісно, про військову і технологічну агресію РФ щодо України та інших країн світу.

Про кібервійни, про цілі нових кіберконфліктів, хакерські атаки, втручання у вибори, технологічний тероризм та фейкові новини. І все це – від конкретних країн-членів цієї організації, чия паранойя несе загрозу всьому світові. У деяких з ним тут навіть є «свої» власні підконтрольні регіональні групи.

Багатьом країнам треба було це почути. Багато хто чує про російську агресію вперше, і не уявляю рівень загроз.

Розумієте, ми в Україні думаємо, що світ обертається навколо нас і нашої війни.

А тут, виявляється, є безліч війн, конфліктів, суперечок, світ наповнений терором, міжнародними злочинами, найманцями та агресією.

Рік назад ми подружилися з головою делегації від Таїланду. Він тоді вперше почув у нашому виступі про смерті українців на війні, почав гуглити, і тепер його делегація одна з наших палких союзників. Зокрема, що важливо, у керівному органі комітету, де всього 15 країн і Таїланд присутній.

Ще півроку назад під час дискусії про біженців та переселенців ми голосно заявили про майже 1,7 млн вимушено переселених осіб в Україні. Більшість учасників панелі з африканських, азіатських та інших країн почала активно розпитувати нас, як так сталося, чому, коли і що ми із цим робимо. Вони чули про далеку від них війну вперше. І поняття не мали про рівень конфлікту і воєнних дій.

Так, ми отримали підтримку багатьох із них і країн близького сходу, навіть після того, як утримались під час голосування щодо їх резолюції проти Ізраїлю.

Колеги з Африки, Азії та Близького Сходу починають бачити наші брошури про війну, питати нас про РФ, шукати в Інтернеті інформацію, слухати наші виступи і іноді аплодувати.

За 2 роки нам вдалося кардинально переламати сприйняття України в цій свій великій світовій організації. Вдалося вперше за історію організації провести у порядок денний свою власну Резолюцію, яка голосуватиметься весною 2019 року, вдалося вперше отримати 3 керівні посади в двох комітетах та у бюро форуму жінок.

І крок за кроком я починаю вірити у світовий міжпарламентський діалог, у солідарність, у силу парламентської дипломатії, у те, що агресори будуть покарані, у співробітництво, у нас з вами, та у наростаючу силу України на міжнародній арені.

Альона Шкрум, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 18 жовтня 2018р.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова