Альона Шкрум: Дії і Протидії

Зазвичай партнери по неіснуючій коаліції один одного варті.

Але тут сьогодні така справа: президент втрачає рейтинги, залишається все більш самотнім і стає більш і більш «desperate».

І тому тисне на парламент з більшою і більшою силою. Але кожна дія має свою протидію.

Якщо тиснути досить довго – хитка система зламається.

Колись таким самим натиском, шантажем і нахабством пройшли зміни у закон про освіту Генпрокурора, потім неадекватні кодекси одним законом на 800 сторінок, потім пройшов обмін омбусмен – на Рахункову палату (хоч обидва мають бути незалежними, неполітичними і кандидатами від опозиції, як контролюючі органи), і купа іншого лайна.

А от тепер президент захотів відкусити ще більше – повну більшість в ЦВК для наступних виборів – і трохи не розрахував емоції.

Бо «дістало» – цілком серйозна емоція. Навіть якщо ти даєш конкретні преференції «Відродженню» чи «Волі народу» за додачу голосів до коаліції Шредингера – рано чи пізно твої нездорові амбіції та рішення – їх теж можуть дістати.

Що робити, щоб врегулювати кризу? Виконати закон.

Просто взяти і виконати закон про ЦВК, Конституцію України та Резолюцію ПАРЄ про пропорційне формування Виборчої комісії з представництвом кожної фракції.

Розумію, Петру Олексійовичу виконувати закони незвично.

Розумію, психологічно важко. Навіть здається слабкістю, бо хочеться розвести всіх, як кошенят, дотиснути і кулаком по столу і голосно посміятися.

Така вже його стратегія виживання у бізнесі та політиці: людина, яка будучи однією з найбагатших осіб держави, досі винна гроші своїм спонсорам за свою виборчу кампанію, і повертати їх не збирається. Як тут отак взяти і виконати закон?

А доведеться, бо відповідальність на цей раз перекласти не вдасться.

Бо Петро Олексійович мав 3 роки, щоб внести подання до ВРУ із легітимним складом ЦВК.

Досі такого подання, яке б відповідало Законам України та міжнародним Резолюціям, немає.

Зате за 3 роки Петро Олексійович нагородив особисто Охендовського орденом.

Очевидно, за великі заслуги.

Альона Шкрум, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 6 липня 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова