Юлія Тимошенко зустрілася з Президентом України

На зустрічі з Президентом України Петром Порошенком та лідером «Батьківщини» Юлією Тимошенко обговорювалася ситуація щодо олігархічного перевороту, який відбувся внаслідок вчорашнього голосування за резолюцію недовіри уряду.

«Мета моєї зустрічі з президентом – це обговорення таких шляхів виходу з цієї патової політичної ситуації, які посилять Україну, збережуть всі надії і шанси на суттєві зміни і перетворення України в європейську державу», – повідомила Юлія Тимошенко журналістам біля Адміністрації Президента.

Вона додала: «Партія «Батьківщина» готова підтримати будь-який сценарій виходу з політичної кризи – або технічний уряд без кланової олігархічної складової, або, якщо ні, то дострокові парламентські вибори».

На думку Голови фракції, стало очевидним, що основою кланово-політичної змови є кланово-олігархічна більшість в парламенті та уряд Арсенія Яценюка.

«Те, що учора не проголосована відставка уряду, – це є дуже сильний удар по демократичній Україні, це, по суті, і є олігархічний переворот», – заявила народний депутат.

Лідер «Батьківщини» вважає, що є легітимний конституційний вихід з ситуації, яка сталася: «Скористатися іншими положеннями Конституції та ухвалити у разі знаходження достатньої кількості голосів постанову про звільнення прем’єр-міністра України».

«Це те, що Конституція допускає. І до кінця цього тижня ми могли б, якби знайшли консенсус серед демократичних сил, активізували всіх, хто з поважних причин не був у Верховній Раді під час голосування за відставку уряду. І могли б до кінця тижня проголосувати постанову про відставку прем’єр-міністра, яка за собою тягне відставку всього уряду», – зазначила Тимошенко.

Вона повідомила, що «Батьківщина» ініціюватиме внесення такої постанови і її повинні підписати члени колишньої коаліції.

Якщо така постанова буде проголосована, то, на думку лідера фракції, в парламенті може бути створена нова коаліція з демократичних фракцій, без жодного гібридного варіанту, яка сформує «технічний перехідний уряд».

_APM2890

За словами Юлії Тимошенко, цей уряд буде формуватися не за квотним політичним принципом, «не буде нав’язуватися новому технічному прем’єру і не буде створений в кулуарах за домовленостями з кланами».

Голова фракції також нагадала, що ні вона, ні члени «Батьківщини» не претендують на жодну посаду в технічному уряді, оскільки «він має бути перехідним і повністю вільним від політичних залежностей».

«Такий технічний уряд може сьогодні повернути стабільність і в суспільство, і в парламент і, головне – започаткувати справжні зміни в країні. Сьогодні з цим урядом, з чинним прем’єр-міністром і з цією клановою більшістю, на жаль, жодних змін бути не може. Тільки корупція, тільки знищення держави, тільки здача України на східних фронтах!» – переконана політик.

Голова фракції також зазначила, що «якщо консенсус щодо перехідного технічного уряду не буде знайдений і «так званий олігархічний статус–кво залишиться, то усі демократичні сили у парламенті мають вийти з коаліції».

Народний депутат наголосила, що так само мають вчинити й парламентарі, які увійшли в коаліцію індивідуально.

«У такому разі має бути запушений відлік 30 днів, який відводиться відповідно до Конституції на формування нової коаліції. А в разі її нестворення ситуація може призвести до чергових парламентських виборів», – зауважила політик.

Окрім того, Юлія Тимошенко висловила впевненість, що ніякі проросійські сили новому складу парламенту не загрожують, адже 70-80% суспільства підтримують проєвропейський вектор розвитку, а понад 50% людей підтримують ідею вступу в НАТО.

«Це означає, що наступний парламент, якщо будуть дострокові вибори, може бути обраний тільки з прозахідних, з проєвропейських сил. Жодного ризику немає. Але ми зобов’язані спочатку зробити віддану спробу – перезавантажити уряд і створити нову більшість в парламенті, яка буде чистою від кланових залежностей», – переконана лідер «Батьківщини».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова