Юлія Тимошенко закликає владу знизити тариф на тепло: є підстави

Тарифи на опалення для споживачів без лічильників, встановлені владою, не є економічно обґрунтованими та підлягають перегляду.

Про це заявила лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко.

За її словами, фахівці партії провели ретельний аналіз-порівняння нарахувань за централізоване опалення в будинках з лічильниками та без.

Так, наприклад, у Києві за двокімнатну квартиру площею 43,8 кв. м у будинку з лічильником плата за опалення за грудень становила 388,32 грн (0,59083 Гкал; 8,86 грн за кв. м).

У такій же квартирі в аналогічному будинку, але без лічильника, нарахування за тепло відбувалося за затвердженим тарифом і становило 706,93 грн (16,14 за кв. м).

Трикімнатна квартира в Києві площею 64,3 кв. м: з лічильником – 602,87 грн (0,91728 Гкал; 9.38 грн за кв. м), без лічильника – 1037,8 грн (16,14 за кв. м).

Двокімнатна квартира в Дніпропетровську площею 48,8 кв. м: з лічильником – 466,79 грн (9,57 грн за кв. м), без лічильника – 902,8 грн (18,5 за кв. м).

Таким чином, суми за опалення в однакових квартирах відрізняються майже вдвічі. Ця різниця і є свідченням необґрунтованості нарахувань за опалення для будинків без лічильників.

«Ці приклади є яскравим свідченням того, про що партія «Батьківщина» та громадські активісти кричать уже півроку: встановлені тарифи на опалення не є економічно обґрунтованими. У тих людей, які живуть в будинках без лічильників, несправедливо забирають величезні зайві гроші, які осідають в чиїхось кишенях. Це особливо цинічно на тому фоні, що уряд відмовляється проводити індексацію зарплат та пенсій, передбачену законом, хоча інфляція за рік перевищила 40%», – зазначила Юлія Тимошенко.

Лідер «Батьківщини» звернулася до уряду та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг (НКРЕКП), з вимогою негайно переглянути норми споживання тепла в будинках без лічильників після обов’язкових консультацій з мерами міст та об’єднаннями споживачів.

Окрім того, Юлія Тимошенко зазначила, що всі споживачі централізованого опалення – і з лічильниками, і без них – мають право вимагати перерахунку своїх тарифів з кількох причин: неналежна якість послуги (низька температура), кліматичні умови (зима є теплішою, ніж передбачалося при розрахунку тарифів), завищені норми тепловтрат у будинках.

Найближчими днями «Батьківщина» оприлюднить детальний аналіз цих підстав для перерахунку.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова