Юлія Тимошенко: Голосування за відставку уряду свідчить про нову кланову коаліцію

Відсутність достатньої кількості голосів за відставку уряду свідчить про формування нової кланово-політичної коаліції за участю Народного фронту та «уламків Партії регіонів».

Про це сьогодні заявила журналістам лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко після засідання парламенту.

На її думку, той факт, що Верховна Рада сьогодні не проголосувала за відставку Кабміну свідчить про те, що нашій країні «не відкрито шлях до формування нового, сильного, професійного уряду, який би міг вивести Україну з цієї принизливої, довготривалої кризи».

«Коаліція, що існувала, була профанацією, а коаліційна угода – це лише обгортка до зовсім інших процесів, які відбувалися в парламенті», – додала політик.

За словами Юлії Тимошенко, під час сьогоднішнього голосування за резолюцію недовіри уряду стало зрозуміло, яка реально коаліція править країною.

«Виявилось, що така коаліція вже існує – це коаліція Народного фронту, «уламків» Партії регіонів і окремих депутатів, які своїм голосуванням продемонстрували свою позицію», – сказала лідер «Батьківщини».

Тимошенко також зазначила, що сьогодні де-юре відповідальність за роботу цього уряду взяла нова коаліція.

«І тепер цілком зрозуміло, чому країна заведена в нищівну, принизливу кризу, що далеко не соціально-економічні обставини заштовхали Україну в таку безвихідь», – заявила політик.

Вона також наголосила, що це «свідомо планова політика, яка руйнує надії людей, проєвропейський вибір країни і ту стратегію, яку люди накреслили на Революціях  – сьогодні момент істини».

«Сьогодні також стало зрозуміло, чому таку слабку політику і такі слабкі дії демонстрували по відношенню до зупинення зовнішнього агресора – Кремля уряд і всі, хто підтримував уряд у ВР. Тому що кланово-політична змова і кланово-політичний  консенсус включають в себе також і російські клани – вони є одним цілим», – пояснила лідер фракції.

Юлія Тимошенко закликала зрозуміти цей факт і по крихтам зібрати голоси в парламенті для того, щоб зруйнувати цю кланово-політичну змову.

«Інакше – в України не буде шансу на реформи, на зміни, до протистояння агресора, очищення та припинення корупції», – сказала вона.

Окрім того, лідер «Батьківщини» повідомила, що після сьогоднішнього голосування «за кулісами парламенту, за кулісами публічної політики була створена справжня коаліція, мета якої – ліквідація держави Україна».

У зв’язку з цим Юлія Тимошенко закликала всі здорові сили об’єднатися та повернути нашій країні українську владу.

Вона ініціює збори всіх депутатів, що голосували за відставку уряду, для того, щоб провести зустріч з президентом, з лідерами парламентських фракції: «Ми зобов’язані спільно прийняти рішення, яке врятує нашу державу і поверне на продуктивний та позитивний шлях розвитку».

Відповідаючи на запитання журналістів, чи вийде «Батьківщина» з коаліції, Тимошенко відповіла, що «не можна вийти з того, чого не існує».

«Сьогодні чітко зникла ця формальна, так звана демократична коаліція, якої насправді не існувало», – підсумувала Юлія Тимошенко і додала, що «Батьківщина»  відкликає свого єдиного міністра молоді та спорту Ігоря Жданова.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова