Юлія Тимошенко: Ні – продажу сільськогосподарської землі, так – новій державній політиці в аграрному секторі

«Батьківщина» виступає проти продажу сільськогосподарської землі та пропонує створити дієві механізми, які дозволять розвинути аграрний сектор.

Про це лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко наголосила сьогодні під час свого виступу на з’їзді партії, який сьогодні відбувається в Києві.

«Чому наша земля така родюча? Тому що вона полита кров’ю мільйонів та багатьох поколінь українців. І тільки наша земля, яка має такі унікальні якості, може дати нашому народу міцність, заможність, стабільність», – вважає вона.

Від імені всієї команди Юлія Тимошенко заявила: «Ні – продажу сільськогосподарської землі з молотка. Так – нашому українському фермерству, нашим сільськогосподарським подвір’ям, тим хто хоче заробляти копієчку на землі і тим самим тримати економіку держави».

«Я хочу сказати «так!» новій, принципово новій політиці української влади в аграрному секторі, яка сьогодні не існує, але зобов’язана народитися», – наголосила Голова партії.

На думку лідера «Батьківщини», держава має створити такі умови, щоб сільськогосподарська земля, яка є «головним скарбом», залишалася в державній власності.

«Треба побудувати таку систему, яка враховує українські реалії і яка не дасть нам загубити наш останній скарб, який дає основу для підняття на ноги економіки держави», – наголосила Юлія Тимошенко.

_APX8132

Політик нагадала, що «в усіх країнах, де земля є товаром, у аграріїв є доступ до пільгових систем оподаткування, існує державна фінансова підтримка», що, власне, відсутнє в Україні.

На її думку, «сьогодні у нас є достатньо інструментів, щоб, не роблячи сільськогосподарську землю товаром, дати можливість підняти фермерство».

Серед таких інструментів Тимошенко бачить надання селянам права продавати свої земельні паї державним земельним банкам за ринковою ціною, або брати в таких державних банках кредити під заставу сільськогосподарської землі.

Голова партії також навела приклади розвинутих країн, зокрема Ізраїлю, де земля належить державі, і це дозволило побудували сильний аграрний сектор, потужну економіку.

Окрім цього, лідер «Батьківщини» не виключає, що продаж сільськогосподарської землі загрожує втратою незалежності, бо через підставних осіб її «може скупить країна-агресор».

«Воююча країна, яка має 72% своєї території як сільськогосподарські землі… Де в нас гарантія, що цю землю через десять підставних осіб не скупить саме той окупант?» – запита питала вона.

Юлія Тимошенко також упевнена, що в продажів сільськогосподарської землі зацікавлені кілька кланів.

«В Україні на перше січня 2016 року в чергу вибудувалися 5-10 родин, які вже мають в оренді до півмільйона гектарів землі, які вже є новими земельними кланами. Які хочуть, скориставшись крайньою злиденністю людей, тим, що держава зовсім не помічає фермерство, тим, що в них немає конкурентів на ринку землі, просто створити нові потужні клани», – пояснила народний депутат.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова