Юлія Тимошенко: Надзвичайний стан в енергетиці – це небажання влади припиняти корупційний бізнес на вугіллі

Запровадження надзвичайного стану в енергетичній сфері по всій країні обумовлено небажанням влади припиняти корупційний бізнес з окупованими територіями.

Про це лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко наголосила в ефірі телеканалу «NewsOne».

Блокаду постачання вантажів з окупованого Донбасу політик назвала мужнім кроком і подякувала за це учасникам АТО та добровольчих батальйонів.

«Це мужні люди! Вони пішли проти системи і заблокували мегакорупцію на війні та крові. І зараз проти них піднімають всі силові структури держави, яка є корумпованою та погрузла в цих жахливих операціях, зберігаючи таким чином війну», – вважає Тимошенко.

Народний депутат зауважила, що надзвичайний стан в енергетиці введений «проти цієї горстки героїв, які набралися мужності піти проти кланово-олігархічної системи».

«Нам сьогодні всією Україною треба стати поряд із хлопцями та дівчатами, які заблокували цю торгівлю», – додала лідер «Батьківщини».

Юлія Тимошенко також нагадала, що Україна просить весь світ – ЄС, США, Канади, Великобританії – зберегти санкції проти Російської Федерації, яка є військовим агресором. Водночас як українська влада «повним ходом фінансує сьогодні тероризм та окупацію, купуючи в так званих ЛНР та ДНР вугілля».

Голова партії уточнила, що йдеться майже про 12 млн тонн вугілля, яке «вкрадене з надр українців» і коштує 24 млрд грн на рік (дорівнює майже одному мільярду доларів США).

_APM7834

«Сьогодні не те, що санкції не введені. Окупант процвітає на українській землі за рахунок корупції у вищих ешелонах влади України. Ми ж з вами війну так не закінчимо! Ми це розуміємо? Будемо класти десятки тисяч життів тільки тому, що комусь треба заробляти на цьому десятки мільярдів?» – обурено сказала Юлія Тимошенко.

Лідер «Батьківщини» аргументувала: «Фактично іде фінансування війни українською владою. І це тоді, як проти нас – снаряди, зброя, вбивства і окупація територій».

Тимошенко також нагадала, що влада не оголошувала запровадження надзвичайного стану, коли виникла військова загроза у Харківській області і окупації Херсонської області, а запровадила надзвичайний стан в енергетиці тоді, коли почала втрачати тіньові доходи від «торгівлі на крові» з окупованими територіями.

«Тобто, війна і загроза захоплення території – не надзвичайні ситуації. А коли владі припинили можливість заробляти на вугіллі, то в країні практично оголосили надзвичайний стан в енергетиці. Вони просто не хочуть припиняти фінансування терористів, і не хочуть відмовитися від хабарів!» – наголосила лідер «Батьківщини».

Юлія Тимошенко також негативно оцінила шантаж влади «віяловими відключеннями електроенергетики по всій країні». Вона вважає, що можливості атомної енергетики, яка виробляє дешеву енергію, не використовуються на повну потужність через небажання влади припиняти корупційні оборудки на торгівлі вугіллям з окупованого Донбасу.

«Щоб споживати вугілля терористів, вони  українську атомну електроенергію не використовують у повному обсязі, а заміщають тепловою, щоб спалювати вугілля терористів і заробляти на цьому мільярдні хабарі», – підсумувала лідер «Батьківщини».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова