Євгенія Тимошенко: Дітям з аутизмом потрібна наша постійна увага та допомога

Президент Асоціації міжнародних та всеукраїнських громадських організацій «Соціальний захист» Євгенія Тимошенко наголошує на недостатній увазі до питання аутизму в Україні та закликає громадські організації і владу працювати разом над створенням механізмів для системного вирішення цієї проблеми в Україні.

Про це вона заявила під час Міжнародної конференції з аутизму «Відкриваючи двері».

«Для нас велика честь виступити співорганізаторами цієї міжнародної конференції і зібрати разом усіх тих, хто зможе відповісти на численні запитання щодо спілкування з дітьми з аутизмом і їхнього навчання. Це дуже важлива інформація для батьків таких особливих дітей», – сказала Євгенія Тимошенко.

Вона також наголосила що необхідно публічно обговорювати проблему аутизму.

«Ми повинні визнати, що у нас велика кількість таких особливих дітей. Це чудові талановиті діти, вони особливі і тому такі особливо талановиті, особливо чутливі до цього світу, вони потребують нашої уваги, допомоги і захисту», – сказала громадська діячка.

1

Євгенія Тимошенко зауважила, що на даний момент в Україні відсутні системні механізми для вирішення проблеми аутизму: рання діагностика аутизму, методики та підходи щодо корекції та навчання дітей з аутизмом.

За її словами, в Україні також відсутні реальні статистичні дані щодо цього питання. Офіційно зареєстровано лише 3000 аутистів, а насправді один з 52 хлопчиків та одна з 250 дівчаток народжуються з розладом аутистичного спектру.

«Тобто зараз у нас приблизно 60 тисяч таких людей. Це викликає велике занепокоєння. Сьогодні ми вимагаємо від держави почати збирати такі статистичні дані, провести інформаційну кампанію з інформування суспільства щодо проблеми аутизму та створити систему ранньої діагностики і терапії аутизму», – зазначила Президент Асоціації міжнародних та всеукраїнських громадських організацій «Соціальний захист».

_APM8852

Своєю чергою, Оксана Елсінгер, АВА терапевта, мати дитини з аутизмом, яка мешкає в США, зауважила, що Україні доведеться пройти довгий шлях для створення ефективної системи для допомоги дітям з аутизмом.

«У США ця проблема вирішувалася не один рік. Тільки спільними зусиллями батьків, громадських організацій і влади ми зможемо допомогти цим особливим дітям», – сказала вона.

Мати 10-ти річного хлопчика з аутизмом, також зауважила, що «виховання дитини з аутизмом – це не спринт, а марафон, який потребує постійного терпіння».

Співорганізатор заходу та голова правління ГО «Спілка особливих родин «Ми разом!» Ольга Ладна зауважила, що це перша міжнародна конференція з проблем аутизму, і висловила сподівання, що такий обмін думками і досвідом допоможе у вирішенні проблеми аутизму в Україні.

«Ми дуже вдячні за підтримку та увагу до нашої проблеми. Це важлива конференція та надзвичайна подія для батьків дітей з аутизмом. До нас сьогодні приїхали зі всієї України та навіть з інших країн, щоб послухати міжнародних спеціалістів та поділитися своїм досвідом. Я сподіваюся, що ми зможемо допомогти багатьом дітям з аутизмом», – зазначила вона.

Нагадаємо, що 13-14 жовтня у Києві проходить Міжнародна конференція з аутизму «Відкриваючи двері» за участі спеціалістів з України, Ізраїлю та США: Андрія Примака, Роберта Бакендорфа, Шарлін Джоакім, Сюзан Уаллі, Карен Роббінс, Оксани Елсінгер та Марини Крісов.

_APM8892

Метою заходу, який проводять Асоціація міжнародних та всеукраїнських громадських організацій «Соціальний захист» та громадська організація «Спілка особливих родин «Ми разом!» за підтримки Міністерства освіти і науки України, є надання інформації про ключові сучасні методики та підходи щодо корекції та навчання дітей з аутизмом.

Пряма онлайн-трансляція конференції на Інтернет-порталі ukrlife.tv.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова