Володимир Бондаренко: Ми говоримо на мові «братського» народу, влада якого знищувала Україну

Ранком в п’ятницю по телевізорах звучать прокльони на адресу Олега Скрипки, який висловився на захист української мови.

Піднявся такий лемент, що довелося почути все – від зовсім перекрученої версії самого висловлювання українського співака до звинувачень україномовних громадян України в печерному націоналізмі, фашизмі, неповазі до інших народів (на увазі маємо росіян).

Головними спікерами виступають різні «патріоти України» – від міністра МВС Авакова до російськомовного кнопкодава Антона Яценка.

Основний аргумент полягає у вимозі не розколювати Україну і говорити на мові більш зручній – тобто російській!

До речі, Скрипка в спеціальному інтерв’ю пояснив, що він мав на увазі українців, загнаних у себе вдома, а вузеньке гетто, мову яких свідомо і спеціально знищували протягом декількох століть різними Емськими указами, заборонами та Валуєвськими указами.

Спікери ж, про яких ідеться, свідомо випускають навіть згадування про Конституцію України, яка мала б захищати українську мову в Україні, а натомість повторяють, як мантру, твердження про те, що керуватись треба відомим законом Ківалова-Колісниченка.

Які є гідними продовжувачами політики русифікації України і отримали свого часу навіть державні нагороди за це з рук рашистського керівника, який «щиро любить» Україну!

Вислухавши все це, хочеться зробити декілька висновків:

ПЕРШЕ: Маємо відвертий і нахабний напад на Основний Закон держави з вимогою нівелювати його статті, які стосуються мови.

ДРУГЕ: Потребує серйозного захисту мова народу, який не має іншої держави, крім України, у сфері освіти, військової та державної служби, ЗМІ та культури.

ТРЕТЄ: Керівники всіх рівнів повинні показувати ОСОБИСТИЙ ПРИКЛАД державницького ставлення до мови і мовних проблем.

І НАОСТАНОК: Я щиро заздрю народам Європи, які зберегли мовне розмаїття, але в себе вдома спілкуються РІДНОЮ мовою: чехи – чеською, французи-французькою, німці – німецькою і так далі.

На ній вони вчать своїх дітей, передаючи в майбутнє генетичний код нації! А ми і тут «оригінальні» – «гаварим на общєдоступном язикє братского народа», влада якого завжди робила все, щоб знищити Україну!

Володимир Бондаренко, голова фракції ВО «Батьківщина» у Київраді, Facebook, 21 квітня 2017р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова