Влада не приділяє Криму жодної уваги на міжнародній арені, – Сергій Власенко

Українська влада не має стратегії повернення Криму під свою юрисдикцію. Як результат – кримському питанню не приділяється жодної уваги у переговорах на міжнародній арені.

Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Сергій Власенко під час розгляду у Верховній Раді проекту постанови про ухвалення рекомендацій парламентських слухань на тему: «Стратегія реінтеграції в Україну тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь: проблемні питання, шляхи, методи та способи».

«На жаль, основна проблема полягає в тому, що за 2,5 роки незаконної окупації Україна не має стратегії реінтеграції Криму і повернення Криму під  свою фактичну юрисдикцію. Парламентські слухання з питань стратегії реінтеграції Криму – це єдиний великий загальноукраїнський політичний захід, який було присвячено проблематиці Криму і взагалі обговорення цього питання», – заявив Власенко.

За словами депутата, у влади нема ніяких рішень з цього приводу, які б пропонувалися до обговорення суспільству і політикуму. Серйозні рішення підміняють тезою про те, що єдиним щастям для України є «мінські угоди», і ніяких альтернатив цьому немає.

«Я хочу нагадати, що Мінські угоди не стосуються питання Криму»,  – підкреслив політик.

Сергій Власенко нагадав, що міжнародні санкції, які ввели наші європейські і американські партнери проти країни-агресора, були зумовлені порушенням міжнародного права під час незаконної анексії Криму. Тому говорити про зняття санкцій можна не у зв’язку з виконанням або не виконанням «мінських угод», які не стосуються Криму. Знімати санкції або зменшувати обсяг санкцій можна лише після повної деокупації Криму, – пояснив депутат.

«На жаль, наша дипломатія такої тези не проповідує в зовнішніх зносинах. Навіть наші друзі в міжнародних інституціях деколи реально забувають про проблематику Криму. Одного разу я був присутнім на доповіді одного з депутатів ПАРЄ, який є реальним другом України, про порушення прав людини на окупованих територіях. І коли у промові прозвучав Донецьк і Луганськ, я запитав, чому не жодним словом згадано про проблеми в Криму? Він відповів: «Я просто забув». Це результат того, що сьогодні на міжнародній арені проблематику Криму українська дипломатія не підтримує, і Президент цьому не приділяє жодної уваги. І яскравим свідченням тому була повна відсутність і представників Адміністрації Президента, і керівників уряду на парламентських слуханнях», – розповів політик.

На думку Власенка, сьогодні необхідно розробляти реальну стратегію, яка буде включати в себе дипломатичні, економічні та інші зусилля для повернення до складу України нашої  території, якою є Автономна Республіка Крим.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова