Валерій Дубіль: Реформу медицини, яку впроваджує Кабмін, треба доопрацювати

За ініціативи народного депутата від фракції «Батьківщина» Валерія Дубіля у Верховній Раді створено Експертну раду з медичних питань при Міжфракційній групі народних депутатів України.

«Реформа медицини, яку впроваджує Кабмін, – недоопрацьована! Наразі в Україні стоїть завдання розвинути систему екстреної медичної допомоги з урахуванням наявного стану доріг та відстані до віддалених населених пунктів. Завершальний етап формування нової системи охорони здоров’я регіонів – створення госпітальних округів», – повідомив Валерій Дубіль.

За його словами, згідно із нормативними документами, до складу госпітального округу повинно входити щонайменше одна багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування та інші заклади охорони здоров’я.

«До того ж дорога до лікарні госпітального округу має забирати щонайменше  60 хв або 60 км. Кожен мешканець округу повинен мати зручне транспортне сполучення із лікарнею, і бути впевненим, що не залишиться сам-на-сам із хворобою», – додав народний депутат.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я України, громади самостійно визначають кількісний і якісний склад медичних закладів у госпітальному окрузі, а профільне міністерство – лише контролює дотримання методології створення округів.

«Таким чином, міністерство лише перекладає відповідальність на громади. Але є ще й інша проблема: на Чернігівщині, наприклад, ще не завершився процес створення громад, і тому у районах буквально відсутній зв’язок міністерства із громадами. Ці проблеми треба вирішувати перед тим, як створювати госпітальні округи», – зауважив депутат від «Батьківщини».

Він також пояснив, що створення Експертної ради з медичних питань, до якої увійшли представники різних політичних сил, допоможе більш глибоко вивчити ситуацію.

Наразі ця інституція вже проводить ґрунтовний аналіз стану і потреб медустанов Чернігівщини і розробить заходи для вирішення проблем при формуванні госпітальних округів.

«Ми провели зустрічі з професорами педіатрії, кардіології, психіатрії для того, щоб вони консультували та допомагали налаштувати систему, з якою нині Кабмін не може впоратися, адже не звертає уваги на нагальні потреби, а лише намагається максимально зекономити і витягнути з галузі останні копійки», – зазначив нардеп.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова