Вадим Івченко: Тонкий лід в питанні санкцій проти Росії

Сьогодні Росія проводить підступну гру, яка вже сьогодні дає досить вагомі результати. У результаті – вже 5 країн світу заявили, що вагаються про доцільність продовження санкцій проти країни-агресора Росії.

Сьогодні Росія проводить підступну гру, яка вже сьогодні дає досить вагомі результати. У результаті – вже 5 країн світу заявили, що вагаються про доцільність продовження санкцій проти країни-агресора Росії.

Тобто, на даний час ми програємо, гра йде явно не на користь України.

Політично від цього в першу чергу постраждає Президент. Але загалом у програшу залишиться вся країна.

Яку реакцію України ми бачимо у відповідь? Майже ні слова. Мінський формат переговорів, хоч і єдиний інструмент на сьогодні, але він не дає потрібного нам ефекту.

Тож переконаний, нам потрібно міняти формат переговорів, залучати на свій бік країни, які історично є суперниками Росії, — це Китай та США. І це буде нашою «важкою політичною артилерією» проти РФ.

Цього літа я півтора місяці проходив навчання в Конгресі та Держдепі США. Ми вивчали політику в розрізі формування її навколо України.

Лектори, які проводили це навчання, розповідали про те, що США – єдина країна, яка проводить політику щодо посилення санкцій щодо Росії як країни-агресора.

Навіть у Раді Безпеки ми бачимо сьогодні повну інституційну неспроможність  зупинити Росію. Усі питання, які стосувались України та виносились на розгляд Ради, ветувались РФ, країною, яка проводить збройну агресію проти нашої держави. Тобто, країна-член Ради Безпеки може проводити агресивні дії, направлені на сусідні країни, анексувати чужі території і при цьому залишатись безкарною! А Рабез ООН, яка створена для збереження миру, не здатна це зупинити, оскільки є такі механізми як право вето.

Що стосується європейських країн, вони теж не мають суттєвого впливу на Росію та на ситуацію загалом. Навпаки, чимало з них залежні від Росії в енергетичному плані. Єдине, чим вони можуть зарадити у нашій ситуації, – це тримати санкції проти агресора, тай їх європейці не хочуть посилювати.

Іншими словами, на переговорах у Мінську Євросоюз взявся врегульовувати ситуацію, не маючи важелів впливу на країну-агресора. Саме тому ми не бачимо результатів цих переговорів.

Українській владі американський політикум натякає на те, що чекають від України конкретних кроків та вирішення кризових явищ. Вони кажуть, що навіть тоді, коли приймається велика кількість законів, люди все одно не відчувають ні реформ, ні покращення життя.

І бюджет, який було подано на 2017 рік, ще раз доказує безвідповідальність влади та «чесне» блюзнірство перед українським народом.

Якщо Україна не буде робити зміни в країні, не буде дотримуватись своїх національних інтересів, вона й надалі залишатиметься об’єктом міжнародного права. І не змінить не тільки нинішній плачевний стан речей в країні, а й не поверне Крим та Донбас.

Вадим Івченко, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 22 вересня 2016 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова