Сергій Євтушок: Закон про видобування бурштину врятує Полісся

Ситуація з нелегальним видобутком бурштину – це вже не локальна проблема, а лихо загальнонаціональних масштабів, екологічні наслідки якого можуть бути катастрофічними.

Тому «Батьківщина» вимагає якнайшвидше ухвалити законопроект № 1351-1 «Про видобування та реалізацію бурштину», який уже майже рік чекає другого читання в парламенті.

«Інакше мільйонна корупція на видобутку бурштину продовжиться, а на українське Полісся чекає екологічна катастрофа», – заявив під час брифінгу у парламенті народний депутат від «Батьківщини» Сергій Євтушок.

За його словами, криміногенна напруга зростає, а масштаби зловживань стають неконтрольованими.

«Про це свідчить, зокрема, те, що керівник Рівненської обласної державної адміністрації звертається до Президента з проханням ввести в північні райони області Нацгвардію, аби зупинити незаконний видобуток бурштину», – обурено сказав політик.

Сергій Євтушок також зауважив, що під час зустрічі з Президентом України обговорювалися шляхи виходу з ситуації, зокрема, йшлося про законодавчі ініціативи, які дозволять видобуток легально здійснювати старательським артілям.

«Проте події розгортаються зовсім в іншій площині. У державному бюджеті закладені 1,5 млрд гривень в дохідну частину, які планується отримати від промислового видобутку. Лобіювання урядом виділення землі ДП «Укрбурштин» також означає, що мова йде якраз про промисловий видобуток. Натомість старателі готові платити податки та усі необхідні збори, а не данину поліцейським-корупціонерам, які взаємодіють з криміналом та прямо причетні до цього брудного процесу», – вважає член фракції.

Народний депутат пояснює: «Сьогодні єдиний правильний шлях – надати старателям право законно добувати бурштин, платити податки, проводити рекультивацію. А видобутий бурштин реалізовувати на прозорих торгах у новостворених біржах, що передбачається положеннями законопроекту № 1351-1».

«Бурштин повинен продаватися на відкритих торгах у прозорий спосіб, а не вивозитися десятками тонн за межі країни через контрабанду. Уряд, своєю чергою, повинен сприяти створенню в Україні, наприклад, переробних цехів. Це не лише дозволить створити додаткові робочі місця, а й перетворить тіньову індустрію на потужну економічну складову», – переконаний народний депутат.

Окрім того, Сергій Євтушок наголосив, що винятково держава має контролювати процес відновлення земель, на яких відбувається видобуток «сонячного каміння».

«Потрібно розробити програму, яка дасть можливість навести лад на землях, де видобувається бурштин. Також, на мою думку, слід внести поправку, яка передбачатиме, що винятково на порушених землях можна проводити аукціон та давати їх в оренду старательським артілям», – запропонував член фракції «Батьківщина».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова