Сергій Євтушок: Потрібно заблокувати видачу спецдозволів на користування природним надрами

Народний депутат від «Батьківщини» Сергій Євтушок вважає, що не можна дати можливість псевдофірмам розкрадати землю та «дерибанити» природні надра.

Про це він заявив у своєму виступі під час засідання позачергової сесії Рівненської обласної ради.

Мова йде про надання спеціальних дозволів на користування надрами з метою геологічного вивчення, у тому числі на дослідно-промислову розробку бурштину, ДП «Укрбурштин» ПАТ «ДАК Українські поліметали» та ТОВ «Надра-Спецленд Ресурси».

«Державні підприємства і великі компанії показали свою неефективність з видобутком бурштину у 300 кг на рік. Тому перспектива Полісся – лише старательська діяльність. У Верховній Раді на порядку денному законопроект № 1351-1 «Про видобування та реалізацію бурштину», метою якого є правове регулювання відносин щодо користування надрами з метою видобування бурштину старательськими артілями», – сказав політик.

Окрім того, Сергій Євтушок переконував присутніх, що незалежно від того, чи відкликають вищезгадані підприємства свої звернення щодо дозволів на георозвідку, їх видачу потрібно заблокувати.

«Рік тому обласними і народними депутатами був підготовлений спільний документ, який передбачав певне врегулювання цього питання. Проте сьогодні необхідно прийняти рішення та відмовити підприємствам, які звернулися за спецдозволом на користування надрами. Оскільки мова йде про 36 гектарів землі на Рівненщині», – вважає парламентарій.

Депутат від «Батьківщини» також наголосив, що рішення, ухвалене під час засідання позачергової сесії Рівненської облради, яким воно не було б, – це тест для депутатів.

Нагадаємо, депутати Рівненської обласної ради проголосували проти видачі спеціальних дозволів на користування надрами з метою геологічного вивчення.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова