Сергій Власенко: Росія нехтує принципами міжнародного права

Європейські інституції не пристосовані до таких нахабних і цинічних дій Російської Федерації, яка, по суті, нехтує всіма принципами міжнародного права.

Таку думку в ефірі телеканалу «NewsOne» висловив народний депутат від фракції «Батьківщина» Сергій Власенко, коментуючи рішення суду ООН щодо відмови у тимчасових заходах проти РФ за Конвенцією із заборони про фінансування тероризму.

«Росія нехтує принципами міжнародного права. Вони увійшли до Криму і сказали: «То не ми. Зелені чоловічки – то не ми». Вони увійшли у Донецьку та Луганську області і казали, що це якісь сепаратисти. Росіяни почали постачати їм зброю, а казали: «Ми зброю не постачаємо», – нагадав парламентар.

На його переконання, на жаль, європейські та міжнародні судові інституції не звикли до тих викликів, які їм нахабно та цинічно кидає РФ.

Сергій Власенко вважає, що Україні наразі треба зосередитися на 1-2 позовах.

«Тут треба робити розумно. Чи потрібно нам 10 судових рішень, які ми потім не зможемо, ймовірно, перевести в практичну площину, які грають проти нашої стратегічної позиції? Чи нам все ж таки краще зосередитися на 1-2 судових процесах, на кшталт судового позову в Міжнародний  кримінальний суд, фахово зібрати доказову базу та отримати судове рішення, яке в подальшому зможемо реалізувати», – переконаний народний депутат від «Батьківщини».

Коментуючи той факт, що суд відмовив Україні в застосуванні попередніх заходів саме у питанні фінансування тероризму свідчить про те, що українській стороні не вистачило аргументів, вважає він.

«Що стосується Конвенції із заборони про фінансування тероризму, то тут докази були такі – РФ фінансує тероризм. Українські представники в суді не говорили про те, що це є збройна агресія, що російські війська вчиняють злочини, не говорили про втручання Росії в справи України, зокрема постачання гуманітарних конвоїв. Українська сторона просто сказала, що РФ фінансує тероризм», – зазначив парламентар.

Сергій Власенко переконаний, що таким чином ми зробили неправильно стратегічно: «Ми повинні говорити про те, що відбувається збройна агресія! Може так статися, що ми не отримаємо практичного результату».

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова