Запорізька облрада виступила проти продажу сільськогосподарської землі

Депутати Запорізької обласної ради підтримали ініційоване фракцією «Батьківщина» звернення до центральних органів влади, в якому вимагають не скасовувати мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення.

Про це повідомляє прес-служба Запорізького обласного партосередку.

Аргументуючи перед колегами необхідність ухвалення такого рішення, голова фракції «Батьківщина» в облраді Олександр Старух зазначив, що відповідно до ст. 13 Конституції України земля є об’єктом права власності всього українського народу.

За словами представника «Батьківщини», для запровадження цивілізованого ринку землі в Україні бракує належної законодавчої бази, що гарантувала б захист родючості ґрунтів, обмежувала б обсяг земель у власності однієї особи та забороняла б землеволодіння іноземцям. Окрім цього, у країні досі не функціонує достовірний і вичерпний реєстр обліку земель.

«Як прибічники, так і противники вільного ринку земель не мають остаточної відповіді на елементарні запитання щодо його функціонування. Хто матиме право купувати землю? Який граничний розмір купівлі? Чи матимуть першочергове право на купівлю добросовісні орендатори, які роками справно сплачували всі належні податки й збори, розраховувалися за пай, зберігали родючість ґрунтів? Якщо мораторій буде знято, селянам нічого не залишиться, як розпродати за безцінь свої паї і піти в найми до нових панів або їхати за кордон шукати кращої долі», – зазначив Олександр Старух.

У підсумку депутати Запорізької облради ухвалили звернення до Президента України, Кабінету міністрів та Верховної Ради з вимогою вжити вичерпних заходів для недопущення скасування мораторію на продаж землі до врегулювання всіх проблемних питань, а також унеможливити створення механізмів, що давали б змогу торгувати землею в обхід мораторію, зокрема за допомогою ухвалення закону про обіг сільськогосподарських земель, який передбачає фактичну торгівлю ріллею з 1 липня 2017 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова