Валерій Дубіль допомагає відновити музей Миколи Костомарова

З нагоди 200-річчя з Дня народження українського історика, етнографа і громадського діяча Миколи Костомарова до селища Дідівці завітав народний депутат України від «Батьківщини» Валерій Дубіль.

За інформацією прес-служби Чернігівської обласної парторганізації, депутат з 2008 року разом із засновником фонду «Рідна країна» Миколою Томенком займається відновленням історико-меморіального комплексу.

«Коли ми сюди приїхали, то побачили фактично зруйновану будівлю без даху, вікон і дверей, з голими стінами та двома дерев’яними колонами. Ми вирішили, що через 9 років запросимо всіх вже до відновленої будівлі», – розповів Микола Томенко.

Відбудова призупинилася за часів Януковича, але завдяки тиску місцевої громади роботи відновилися.

«Я вдячний громаді, яка підтримувала нас у прагненні відновити ще одну сторінку історії. Багато хто хотів забрати цю будівлю, але завдяки жителям Манжосівки, Дідівців і Прилук нам вдалося її зберегти. Інакше вона була б просто стерта з лиця землі», – сказав Валерій Дубіль.

Нині завершено 90% відновлювальних робіт. Кошти на реконструкцію виділені з фондів «Рідна країна» та «Європа».

Валерій Дубіль веде перемовини з місцевою владою про оновлення інфраструктури й дороги. Меценати також планують домовитися з місцевими краєзнавцями, істориками і створити наглядову раду, яка прийматиме рішення щодо експозиції музею.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова