Вадим Івченко: Питання продажу землі визначить долю України

Народний депутат України від «Батьківщини» Вадим Івченко побував з робочим візитом на Черкащині.

Як повідомляє прес-служба Черкаської обласної парторганізації, депутат провів зустріч із мешканцями Ротмістрівської ОТГ і дав прес-конференцію для представників черкаських ЗМІ.

DSC_1291

Народний депутат наголосив на необхідності збереження мораторію на продаж сільськогосподарських земель і повідомив присутнім про ініційований «Батьківщиною» Всеукраїнський референдум щодо заборони продажу землі сільськогосподарського призначення.

Політик переконаний, що скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель призведе до монополізації земельного ринку в Україні. За його словами, сьогодні в країні ще не сформований потенційний вітчизняний покупець землі, а відтак земельні ділянки зможуть скупити лише олігархи.

«Сьогодні питання продажу землі – це не питання окремої ділянки окремого селянина. Це – доля України. Україна – це 25% світових чорноземів, які щороку даватимуть прибуток. Ідея аграрного сектора полягає в тому, щоб людина на землі отримала роботу, а з продажу продукції – прибуток. Сьогодні в країні фактично немає покупця землі, немає середнього класу, окрім олігархів. Господарство площею 200 га відповідно до нормативно-господарської оцінки на Черкащині коштуватиме близько 10 млн. грн. Звичайно, таких грошей у селян немає. Приблизно 5-6 сіл монополісти огородять, бо це буде їхня приватна власність», – сказав Вадим Івченко.

«Батьківщина» пропонує свій механізм для охочих продати земельні наділи – продати землю державі, яка в свою чергу передаватиме ділянку в розпорядження територіальної громади. Громада зможе здавати землю в оренду, що сприятиме наповненню місцевих бюджетів. У такий спосіб земля залишатиметься в державній власності і не сформується монополія.

Депутат повідомив, що «Батьківщина» разом із Асоціацією фермерів та приватних землевласників ініціювала проведення Всеукраїнського референдуму щодо заборони продажу сільськогосподарської землі. 25 квітня Центральна виборча комісія України прийняла до розгляду пакет документів про склад ініціативної групи з його проведення.

Депутат Черкаської обласної ради, «батьківщинівець» Віктор Гончаренко наголосив, що аграрії підтримують позицію «Батьківщини». Він переконаний, що земля має залишатися у власності селян.

«Продати землю – це те саме, що продати Україну. Нам розповідають про необхідність створення умов для того, аби пенсіонери, які мають паї, змогли використати своє право на її продаж. Сьогодні сільське населення зубожіло та постаріло, але я певен, що люди, хоча й бідні, але думають про майбутнє своїх дітей, яким земля дістанеться у спадок. Якщо ми думаємо про майбутнє, то повинні розуміти, що земля не може бути товаром. Земля – це стратегічний запас країни, який, за Конституцією, є власністю народу», – наголосив Віктор Гончаренко.

Вадим Івченко висловив переконання, що ВО «Батьківщина» зможе зібрати в регіонах необхідну кількість підписів щодо проведення Всеукраїнського референдуму із земельного питання, оскільки володіє розгалуженою мережею партійних осередків у всіх куточках країни.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова