Сергій Соболєв: «Батьківщина» не допустить знищення українського села

4 лютого народний депутат України, заступник голови партії «Батьківщина» Сергій Соболєв відвідав Запорізьку область, де зустрівся з партійним активом і депутатами місцевих рад.

Як повідомляє прес-служба Запорізької обласної парторганізації, головною темою спілкування народного депутата із запоріжцями стало створення нових об’єднаних громад.

Звертаючись до представників місцевих громад, Сергій Соболєв наголосив, що нинішні кроки влади з так званої «децентралізації» на практиці насправді спрямовані на ухилення від відповідальності за знищення соціальної інфраструктури невеликих населених пунктів.

IMG_20170204_121816

«Влада намагається поділити країну на сорти. Уже сьогодні бачимо, що є громади елітні, є другосортні, тобто «середнячки», а є третьосортні, тобто фактично неспроможні. Куди веде цей поділ? По-перше, він веде до подальшого зменшення кількості населених пунктів. У радянські часи вже була програма знищення так званих «безперспективних» сіл. Вона завершилася провалом. А по-друге, держава намагається перекласти відповідальність за закриття ФАПів, районних лікарень, шкіл, дитячих садочків, бібліотек на низовий рівень, – сказав народний депутат від «Батьківщини». – Ви об’єдналися в громади? І саме ви надалі ухвалюватимете ці непопулярні рішення. І на вас, а не на владу, сипатимуться всі прокляття місцевих жителів. Саме в цьому полягає «геніальна» політика уряду».

За словами представника «Батьківщини», партійна фракція у Верховній Раді робитиме все можливе для зупинки процесу знищення дрібних сіл і ліквідації соціальної інфраструктури на сільських територіях. Сергій Соболєв пропонує повернутися до схеми, що діяла в 2008-2009 роках, коли Юлія Тимошенко була прем’єр-міністром. Тоді всі 10840 громад мали пряме фінансування з бюджету й користувалися відрахуваннями з усіх місцевих податків.

«Ми не можемо не брати участі в об’єднанні громад. Цей потяг уже рушив, і наше завдання – не допустити звуження або перепрофілювання соціальної інфраструктури на селі», – підсумував заступник голови партії ВО «Батьківщина».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова