Олександр Кеменяш: Відсутність державного фінансування вносить у роботу виборчих комісій корупційну складову

Досі законом не передбачене фінансове забезпечення діяльності районних виборчих комісій, які мають забезпечити проведення виборів голів та депутатів до рад об’єднаних територіальних громад.

Про це заявив керівник фракції «Батьківщина» в Закарпатській облраді Олександр Кеменяш.

«На 30 квітня 2017 р. ЦВК призначила перші вибори голів та депутатів до рад об’єднаних територіальних громад. Однак законом не передбачене фінансове забезпечення діяльності районних виборчих комісій, а саме ці комісії мають організувати проведення виборів. Районні комісії сформовані в 2015 році для проведення місцевих виборів і є постійно діючими на весь термін повноважень депутатів місцевих рад», – уточнив він.

За словами Кеменяша, члени комісій на цих виборах мають працювати на громадських засадах і без відповідного матеріально-технічного забезпечення.

«Районні комісії приймають документи з поданнями кандидатур на членів міських ТВК, формують міські ТВК та їх керівний склад, формують ДВК та зобов’язані опублікувати свої рішення в місцевих ЗМІ. Коштів на здійснення цих повноважень теж не передбачено», – пояснив представник «Батьківщини».

У Закарпатській «Батьківщині» переконані: відсутність державного фінансування фактично вносить у діяльність районних комісій корупційну складову.

«І що ми маємо? На словах усі – від президента, прем’єра до голів ОДА – підтримують децентралізацію. А коли доходить до діла, маючи коаліцію у Верховній Раді, вони не спромоглися навіть забезпечити належним чином фінансування перших виборів у об’єднаних громадах», – зазначив Олександр Кеменяш.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова