На Чернігівщині «Батьківщина» захищає право сільської громади на землю

Шептаківська громада, що на Чернігівщині, за законом має право розпоряджатися 600-ми гектарами вільних земель незатребуваної спадщини.

Про це заявили депутати Чернігівської обласної та Новгород-Сіверської районної рад із фракцій «Батьківщина» на зібранні жителів села, яке відбулося в Шептаківській сільській раді, повідомляє прес-служба обласної партійної організації.

Наразі управителем цієї землі є Новгород-Сіверська райдержадміністрація.

«Тут багато паїв померлих. Було близько 900 га, сьогодні залишилося 600. Торік закінчувалася оренда, і Новгород-Сіверська адміністрація заново украла договори на 10 років. Але ж це – землі померлих, і за законом їх могла укласти сільська рада», – розповів депутат облради з фракції «Батьківщина» Володимир Селянський.

Шептаківська громада стала першою з громад, де провели інвентаризацію землі. Перевірку ініціював депутат Новгород-Сіверської райради від «Батьківщини», член земельної комісії Валентин Резніченко. Власним коштом члени комісії відновили карти, відмежували землі держзапасу та приватної власності, паї померлих і землі, які обробляють агрохолдинги.

«Якщо буде жити село – житиме Україна. Тому я переймаюсь цим питанням і надалі опікуватимуся ним», – сказав «батьківщинівець» Валентин Резніченко.

Жителі Шептаків переймаються, що безхазяйна земля заростає. За їхніми словами, вже понад 250 гектарів землі відумерлої спадщини перетворилися на ліс.

По завершенню зібрання місцеві мешканці вирішили через рішення суду передати землю відумерлої спадщини у власність Шептаківської громади.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова