«Батьківщина» Закарпаття: Введення абонплати за газ – знущання над людьми

Голова Закарпатської обласної парторганізації ВО «Батьківщина» Олександр Кеменяш прокоментував рішення НКРЕКП про запровадження з 1 квітня абонентської плати за підключення до газових мереж.

Про це повідомляє прес-служба Закарпатської обласної парторганізації.

«Підвищивши торік тарифи на газопостачання, влада прискорила процес зубожіння населення, а введення абонплати за газ – це відверте знущання над людьми», – сказав Олександр Каменяш.

За словами «батьківщинівця», значна частина закарпатців підключилися до газогонів ще в радянські часи, а у сільській місцевості люди самі збирали гроші на прокладання мереж та підключення газу, витративши на це тисячі гривень. Нині за ці підключення вимагають щомісячної платні.

Як показують розрахунки, закарпатські споживачі платитимуть найвищу абонплату з-поміж усіх регіонів України – 204 грн., хоча середній рівень доходів в області один із найнижчих у країні.

Фахівці підрахували, що для споживачів, які використовують газ для опалення приватних будинків (таких в області більшість), середня місячна плата буде вищою влітку, а при споживанні до 1,6 тис. кубометрів газу в рік середньорічна плата за газ збільшиться (в ці норми вкладаються власники 1-2-кімнатних квартир).

Очільник Закарпатської парторганізації повідомив, що фракції «Батьківщини» в облраді та в інших місцевих радах області ініціюватимуть проведення позачергових сесій, на яких пропонуватимуть розглянути рішення НКРЕКП та проголосувати за прийняття звернення до президента про скасування абонплати.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова