Подолати кризу можна повним перезавантаженням влади, – Юлія Тимошенко

Подолати повномасштабну кризу в країні можна лише шляхом повного перезавантаження усієї виконавчої влади, а це стане ймовірним лише після позачергових парламентських виборів.

Про це Юлія Тимошенко заявила в інтерв’ю програмі «Подробиці тижня» на телеканалі «Інтер».

«Сьогодні є повномасштабна політична криза, вона є очевидною саме тому, що суспільство сказало «ні» цьому уряду. Кабмін отримав від парламенту оцінку «незадовільно». У будь-якій іншій країні світу – це автоматичне звільнення уряду і автоматичне перезавантаження усієї виконавчої влади», – заявила лідер «Батьківщини».

Політик упевнена, що голосування за резолюцію недовіри уряду було виставою та цирком для збереження «зручного для всіх прем’єр-міністра», оскільки частина пропрезидентської фракції не голосувала за це питання.

«Таємне стало явним: уряд Яценюка – це уряд олігархічної змови, тому далі так продовжуватися не може», – наголосила Тимошенко.

Голова фракції нагадала, що у Верховній Раді немає коаліції, адже фракції «Батьківщини», Радикальної партії та «Самопомочі» вийшли з коаліції, яка «завжди була фікцією».

Лідер «Батьківщини» зазначила, що завдяки ситуації з неухваленням Резолюції недовіри уряду стало очевидним, що в парламенті існувала тіньова коаліція і вона продовжує підтримувати Яценюка та його уряд.

Народний депутат вважає, що прем’єр-міністр та урядовці тримаються за крісла через бажання контролювати бюджетні потоки та заробляти на них.

Тож Юлія Тимошенко упевнена, що уряд треба «негайно проголосувати так звану процедуру «ad hoc» і повторити голосування за відставку уряду, провівши позачергове засідання парламенту».

«Країна просто кричить, що негайно треба уряд у відставку! Парламент, усі фракції коаліції проголосували за його звільнення, а прем’єр – тримається! Навіщо він тримається? Це ж все одно лічені тижні… Якщо прем’єр оголосив, що за останній рік 50 млрд. гривень з бюджету незаконно забрали, то кожного тижня вони заробляють мільярди і тримаються за цей кожен тиждень, щоб ще трохи нажитися на нашому національному горі», – обурилася лідер фракції.

Голова партії також переконана, що для виходу з кризи «є всі інструменти, усі можливості, просто цього не робиться, тому що інші інтереси – заробітчанство на війні та на бюджеті».

«Уже нікуди не можемо сховати той факт, що зараз демократичні сили, відповідальні політичні сили в цьому парламенті залишилися в абсолютній меншості. Як показало голосування за відставку Яценюка, більшість є у кланів. У мене одне запитання: якщо на цій клановій більшості ми будемо створювати новий клановий уряд, то чи не втратимо ми ще півтора року і чи не втратимо ми країну? Може краще усвідомити, що цей парламент вже має кланову основу і він не зможе створити уряд, який не буде працювати на олігархію», – зазначила політик.

На думку Тимошенко, існуючий уряд де-факто є нелегітимним і вже пішов відлік тридцятиденного терміну для створення нової коаліції, у разі відсутності якої «президент зобов’язаний розпустити цей парламент та оголосити дуже короткі, майже миттєві дострокові вибори».

«Нам треба діяти негайно! І перезавантажувати цю владну систему негайно і правильно, так, щоб можна було відкрити шлях до реального розвитку країни! Не втрачаючи час, необхідне перезавантаження цього парламенту і вихід на формування уряду народної довіри», – підсумувала лідер «Батьківщини».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова