Парламент робить все, щоб не розглядати ключові законопроекти для країни, – Сергій Соболєв

Провладні фракції не голосують за затвердження порядку денного сесії, щоб в ручному режимі керувати проведенням сесії.

Про це заявив перший заступник Голови фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв, виступаючи з парламентської трибуни.

На переконання депутата, завдяки ручному управлінню так звана коаліція блокує законопроекти, важливі для країни.

У числі ключових питань, на розгляді яких наполягає фракція «Батьківщина», депутат назвав продовження мораторію на продаж земель сільгосппризначення.

«Чому цього питання немає у порядку денному ні попереднього сесійного тижня, ні цього? Як можна входити в новий бюджетний рік, не розуміючи що буде з землею?»  – обурився він.

Водночас Сергій Соболєв нагадав, що відповідний законопроект зі схвальними висновками науково-експертного управління був зареєстрований 15 вересня. І залишився фактично тиждень, коли завершиться  тридцятиденний термін, коли цей законопроект може розглядатися.

Політик також повідомив, що завтра відбудеться засідання Аграрного комітету ВР, на якому будуть присутні представники фермерських господарств, які будуть вимагати від Комітету негайно внести законопроект у сесійний зал.

Окрім того, фракція «Батьківщина» вимагає запровадження мораторію на виселення громадян з квартир за борги за комунальні послуги.

«Законопроект зареєстрований своєчасно. Проте щодо нього досі нема висновків експертного управління. Профільний Комітет не готовий сьогодні вносити це питання на своє засідання, тому що, мовляв, у нас не затверджений порядок денний на весь сесійний період», – зазначив Соболєв.

«Така гра буде відбуватися і далі з усіма законопроектами, яких потребують прості українці», – додав він.

Депутат закликав Верховну Раду не піддаватись на ручне управління і повернутися до розгляду питання оподаткування сільськогосподарських виробництв, який діяв до 2013 року.

«Коли уряд заявляє, що не вносить жодних змін в закон про порядок оподаткування – це неправда! Практично протягом двох років ці зміни починають діяти, завдаючи ударів по селу – перший удар був минулого року, а з 1 січня 2017 року село буде добито. Адже в селян забирають 30 млрд грн прямих коштів, які вливалися в сільське господарство», – пояснив Соболєв.

На його переконання, усі спроби підмінити приватизацію сільськогосподарських угідь так званим конкурсом оренди або амфізевзісом, є фактично прихованою приватизація цих земель.

«Ми розуміємо, яким чином це буде робитися. І саме тому ми чекаємо чіткої позиції парламенту на питання затвердження порядку денного»,  – пояснив Соболєв.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова