Олексій Захарченко: Київська влада заганяє молодь у прірву

Нещодавно на сайті Київська міська рада з’явилась інформація про те, що у столиці створять Київську молодіжну раду.

Заступник міського голови — секретар Київради Володимир Прокопів заявив, що створення Молодіжної ради дасть змогу Києву стати ближчим до європейських стандартів гарного самоврядування.

Ініціатива правильна і я як керівник однієї з потужних молодіжних організацій столиці її однозначно підтримую. Але механізм, через який влада вирішила створити Молодіжну раду Києва, – просто не припустимий і порушує українське законодавство.

Київська влада пропонує створити Київську молодіжну раду як відокремлений підрозділ Національної молодіжної ради України – окремої громадської спілки.

Тобто, простими словами, замість того щоб створити класичну громадську раду із представників різних громадських організацій (відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 996 від 03.11.10 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики»), керівництво Київської міської ради намагається насильно загнати всі молодіжні громадські організації Києва, які бажають брати участь в суспільному житті столиці та долучитися до Київської молодіжної ради, в одну громадську організацію.

По-перше, це є грубим порушенням Закону України «Про громадські об’єднання», стаття 3 якого говорить, що громадські об’єднання утворюються і діють на принципах добровільності.

Добровільність передбачає право особи на вільну участь або неучасть у громадському об’єднанні, у тому числі в його утворенні, вступі в таке об’єднання або припиненні членства (участі) в ньому.

По-друге, є низка організацій, які не бажають або не можуть стати членами Національної молодіжної ради України, що порушує їх право на участь в громадському житті столиці.

По-третє, Національна молодіжна рада України не є якоюсь національною молодіжною надбудовою. До спілки, наприклад, не входить найбільша й найпотужніша громадська організація ПЛАСТ, а частина авторитетних членів спілки активно обговорюють питання виходу з НМРУ.

Тому я звертаюсь до керівництва Київської міської ради, особисто до Володимира Прокопіва з вимогами:

призупинити та анулювати прийом заявок організацій до Київської молодіжної ради – відокремленого підрозділу Національної молодіжної ради України;

провести консультації з широким колом молодіжних громадських організацій Києва;

спільно розробити положення про «Київську молодіжну раду» і лише після цього прийом заявок від організацій.

В інакшому випадку ми змушені будемо залучити громадськість Києва та журналістів до протидії створенню протизаконної Молодіжної ради Києва та широкого висвітлення цього питання.

Закликаю молодіжні організації політичних партій, представники яких є у Київраді, а також інші не байдужі громадські організації об’єднатися, підтримати ініціативу та долучитися до створення якісної демократичної Молодіжної ради Києва на рівних прозорих засадах!

Олексій Захарченко, голова Київської міської організації ГО «Батьківщина Молода», Faсebook, 7 квітня 2017р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова