Олексій Рябчин: Законопроект про вибори на Донбасі розробляють не в Україні

Українські політики мають чітко визначитись із національними пріоритетами і взяти на себе відповідальність за нинішню ситуацію в країні та найближчі роки.

Про це розповів народний депутат від «Батьківщини» Олексій Рябчин в ефірі «Громадського радіо».

– Думаю, всім відомі вимоги «Батьківщини» та наших колег, які об’єдналися в блокуванні трибуни та президії на знак протесту. Мова йде про створення двох тимчасових слідчих комісій, які мають розслідувати питання тарифів та офшорних справ. Для цього рішення потрібно лише 150 голосів.

Ще одна наша вимога — поставити на голосування питання, що стосуються неефективної тарифної політики, щоб знизити соціальну напругу. Люди мають знати, за що платять.

Зараз немає конкуренції, ціна підвищилась, а якість послуг не стала кращою. «Батьківщина» блокуванням трибуни показує свій протест.

– А щодо акції під стінами Ради, яку зробили активісти РПР? Вони виступили на знак того, щоб депутати не розходилися на канікули. Що ви думаєте про це?

У мене особисто чи у фракції «Батьківщина» ніколи не було застережень проти того, щоб продовжити сесійну роботу, працювати у залі, в комітеті. Робота депутата — це не тільки голосування за законопроекти, а й діяльність в комітетах. Цю роботу не бачать наші слухачі, але вона є і вона дуже важлива.

– Які ваші прогнози — чи буде працювати в четвер ВР? Наскільки продуктивним стане цей день в контексті прийняття важливих для України законопроектів?

– У мене більше питань до наших колег із так званої коаліції, яка сказала, що їх 226. Я щодня аналізую роботу і, наприклад, за Онищенка коаліція дала 180 голосів. 12 липня було 150-170 голосів. Якщо є коаліція, вона має голосувати за законопроекти.

Щодо четверга — «Батьківщина» попри блокування трибуни завжди відкрита до конструктиву. Ми рік працювали над законом про регулятор. У мене є понад 40 поправок і я кожну з них ставитиму на підтвердження. Думаю, шановні слухачі це побачать.

Останні соціологічні опитування групи «Рейтинг» свідчать, що на першому місці за довірою серед політиків є Надія Савченко, яка очолює список «Батьківщини». Її підтримують 45% опитаних, а голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко має лише 23% підтримки. Чи не обговорювалась рокіровка: якщо Надія має більшу підтримку, чи не замінить вона Юлію Тимошенко?

– Мені дуже приємно, що серед наших депутатів є лідери суспільної довіри. Надія Савченко для мене є справді лідером. Я рік боровся за те, щоб вона була з нами у ВР.

Але давайте розрізняти: є політичний лідер партії Юлія Тимошенко і є лідер Надія Савченко, яка тільки стає професійним політиком. Вона неодноразово зазначала, що їй треба ще дуже багато вчитися для того, щоб виправдати очікування суспільства.

– Є чутки, що влада в особі президента підготувала чи готує на завершальній стадії законопроект про вибори на Донбасі. Кажуть, що сесію спеціально закривати не будуть, щоб провести його. Чи чули ви щось про це?

 Щодо закону про вибори на Донбасі, за інформацією з дипломатичних джерел, його концепція розробляється в Парижі. Спочатку вона розроблялась у Мінську, і західні колеги кажуть, що  є великим досягненням її перенесення до Парижу.

Мене особисто обурює, що я і мої колеги, народні депутати, цього документу взагалі не бачили, а найбільше те, що такі важливі рішення приймаються десь за межами країни, за межами українського законодавчого органу.

 

Олексій Рябчин, народний депутат від «Батьківщини», Громадське радіо, 13 липня 2016-го.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова