Олексій Рябчин: Переміщені ВНЗ – це майбутнє українського Донбасу і Криму

Сьогодні Верховна Рада ухвалила законопроект щодо діяльності вищих навчальних закладів та наукових установ, які були евакуйовані з непідконтрольних територій Донбасу та Криму.

«За» проголосували 266 народних депутатів.

Авторами законопроекту №4718 стали народні депутати від «Батьківщини» Юлія Тимошенко, Григорій Немиря, Олексій Рябчин, Іван Кириленко, Альона Шкрум.

«Зараз у залі перебуває майже три десятки ректорів та представників переселених ВНЗ і наукових установ. Це патріоти, які залишили все, що мали, заради того, щоб жити і працювати в Україні. Сьогодні вони приїхали до Києва, щоб підтримати ухвалення цього надважливого для них законопроекту», – звернув увагу ініціатор законопроекту Олексій Рябчин, представляючи документ у ВР.

Народний депутат зауважив, що викладачам переміщених вишів доводилось починати свою роботу на підконтрольній Україні території з нуля.

«Більшість з них не могли вивезти навіть документацію, але вони вивезли найголовніше – науковий потенціал проукраїнського Донбасу і Криму», – наголосив Олексій Рябчин.

перміщені виші

Парламентар також зазначив: «Більше того, зараз молоді люди виїжджають з окупації та вступають до переміщених вишів. Тобто ВНЗ рятують нашу українську молодь, яка опинилась в зоні окупації, даючи їм можливість отримати гідну освіту та майбутнє».

Законопроект №4718, за словами його автора, покликаний усунути бюрократичні перешкоди, які заважають розвитку переміщених ВНЗ.

«Головна перешкода, з якою стикнулись переміщені ВНЗ, – це надмірна бюрократія, яка ставить їх в правовому полі в нерівне становище з іншими закладами. Зараз у вишів–переселенців об’єктивно недостатньо ресурсів для того, щоб одночасно забезпечувати якісну освіту і боротись з бюрократією. Цим законопроектом передбачена дебюрократизація, яка допоможе переміщеним ВНЗ вирішити велику кількість їхніх проблем», – пояснив ініціатор законопроекту.

Ректори та представники ВНЗ і наукових установ, присутні у парламенті, зустріли ухвалення закону оплесками. Народні депутати, зі свого боку, оплесками вшанували освітян.

«Саме за цими людьми залишається захист нашого інтелектуального фронту», – додав Олексій Рябчин.

Довідково: Зараз в Україні нараховується 18 вищих навчальних закладів та 11 наукових установ, які були переміщені в інші міста з непідконтрольних Україні територій.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова