«Ми голодуємо за Надію Савченко» – акція на підтримку українки в Європі

Прага. Сьогодні, 15 лютого, активісти в Європі оголосили ланцюгове голодування – добровільну акцію на знак солідарності з народним депутатом України від «Батьківшини» Надією Савченко, яку незаконно судять у Росії.

Ініціатива, народжена серед депутатів Ради Європи, а згодом поширена соціальними мережами, знайшла відгук в серцях низки громадян Європейського союзу. Чехія – одна з країн, яка приєдналась до акції.

Чеський депутат Крістина Зелєнкова серед тих, хто сьогодні в Чехії долучився до голодування. Про це вона розповіла Радіо Свобода.

«Звичайно, я приєднуюсь також і сподіваюсь, що багато колег з парламенту і Сенату – вищої палати парламенту Чеської Республіки – приєднаються. Я також запросила Віру Савченко, Надіїну сестру, до Чехії. Ми хочемо, щоб більше говорилось у нас про Україну і про політичних в’язнів як таких. Ми не можемо забувати про Україну, яка є нам близькою. І конфлікт на Сході України – це також дуже важлива тема, яку не можна недооцінювати», – каже Крістина Зелєнкова.

До акції може приєднатись будь-хто і будь-де в Європі, на день, два чи символічно на кілька годин. Головне – донести до Надії Савченко, що вона не сама, що про неї думають і вболівають, наголосила Крістина Зелєнкова. Вона серед ініціаторів акції у парламенті Ради Європи.

«Ця акція голодування за Надю Савченко мала б відбутись в усіх країнах-членах Ради Європи. Не можу зараз сказати, чи всі країни до нас приєднаються. Але всі країни знають про резолюцію Ради Європи, вона доступна на сайті Ради Європи , кожен може її прочитати і запропонувати ухвалити парламентом своєї країни, а потім надіслати її до Москви, до Думи».

Надію Савченко у Росії звинувачують у вбивстві двох співробітників російського телебачення, а також у замаху на вбивство групи сепаратистів і незаконному перетині російського кордону.

Українка та її захист звинувачення відкидають і заявляють, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили в полон сепаратисти, які потім примусово переправили її до Росії.

Ланцюгове голодування – одна з останніх акцій в Європі на підтримку Надії Савченко. До неї долучився чеський поет і перекладач Павел Шрайбер. Зрештою, щоб підтримати Надію Савченко, він оголошував голодування вже раніше.

«Я вже тричі чи чотири рази на знак солідарності з Надією голодував. До нашого голодування в Чехії приєднується щодня все більше людей. Пишуть мені на Facebook, що будуть солідарно голодувати разом з Надією. Знаю, що зараз тримає голодування кілька осіб. Дуже потрібно, щоб про Надю думали», – наголошує Павел Шрайбер.

Загальноєвропейська акція «Волю Надії Савченко – ми голодуємо», яка розпочинається 15 лютого, триватиме до кінця місяця. В Європі сподіваються, що вона не тільки додасть Надії сил, але й наблизить день її визволення з російської неволі.

Оксана Пеленська, Радіо Свобода, 15 лютого 2016р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова