Країна деградує, якщо не інвестує в молодь, – Іван Крулько  

У Законі про молодь передбачається ухвалення на державному рівні Національної молодіжної стратегії та створення Національного агентства підтримки молодіжних ініціатив.   

Про це заявив народний депутат, голова «Батьківщини молодої» Іван Крулько під час свого виступу на Форумі української молоді.

У заході, що відбувся з ініціативи партії «Батьківщина», взяли участь народні депутати та громадські діячі, представники обласних та місцевих рад, міжнародні експерти, науковці, а також близько 1000 студентів.

Народний депутат зазначив, що законом запроваджуються нові інструменти, які зобов’язують чиновників, починаючи з прем’єр-міністра, консультуватися із молоддю в усіх справах, що її стосуються.

Політик наголосив, що у документі також ініціюється підготовка і схвалення Національної молодіжної стратегії (а не лише програм на кілька років, як зараз).

«Закон про молодь (№3621), запроваджує Національне агентство підтримки молодіжних ініціатив. Щоб не лише так звані «грантоїди», а й держава могла на повну потугу використати всі важелі для залучення інвестицій в українську молодь. Інвестиції потрібні не лише в економіку, а в кожну молоду людину в нашій країні. Ми пропонуємо через закон щорічно спрямовувати 0,1 відсотка з бюджету України на програми і проекти Нацагентства на підтримку молодіжних ініціатив. Це близько 700 млн грн щорічно. Не одразу, поступово, але ця цифра має бути фіксована. Інакше буде як раніше – 12 млн грн у 1999 році, і стільки ж у 2016-му. Це повна деградація – 1 гривня на одну молоду особу», – пояснив депутат.який є автором цього законопроекту.

 

 

На переконання Івана Крулька, у законопроекті прописана дорожня карта для створення реальної інфраструктури молодіжної роботи – через підготовку молодіжних працівників, розбудову мережі молодіжних центрів, а також через запровадження Національної волонтерської служби, головним завданням якої є розвиток міжрегіональної мобільності молоді (молодіжних обмінів, які вирішать системно питання «зшивання України»).

unnamed (16)

«Щодо національної волонтерської служби, цей інструмент солідаризації молоді давно використовують розвинуті країни. У США діє «Американський корпус», у Франції – «Громадянська служба молоді», у Німеччині – «Національна молодіжна волонтерська служба». Навіть в Угорщині волонтерство вже є обов’язковим елементом для здобуття середньої освіти. Цікаво, що німці і французи теж хочуть зробити волонтерство обов’язковим для кожної молодої особи, але за це вони мають отримувати ще й  мінімальну зарплату», – пояснив лідер «Батьківщини молодої».

Він додав, що Закон про молодь вносить зміни в сім інших законів щодо щоденного життя молоді.

«Окрім цього закону, ми готуємо ще два – поправки до Бюджетного і Податкового кодексів. У першому потрібно прописати можливість державної підтримки інституційного розвитку молодіжних організацій, у другому – скасувати ЄСВ для випускників вишів упродовж року після завершення навчання. Це дозволить стимулювати працедавців активніше залучати молодь, а молоді – здобувати необхідний перший трудовий досвід», – наголосив Іван Крулько.

Нагадаємо, сьогодні в Києві відбувся Форум української молоді,  учасники якого презентували та обговорили ініціативи з реформування молодіжної політики, познайомились з європейськими практиками молодіжної політики.

Водночас лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко у своєму виступі на Форумі української молоді закликала молодих українців тиснути на владу з вимогою негайно ухвалити Закон про молодь, розроблений «Батьківщиною» за участі молодіжних організацій.

Фото з Форуму української молоді можна переглянути у галереї.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова