Іван Крулько: Україна – унітарна країна, і такою має залишитись

Відсутність єдиної спільної заяви «нормандської четвірки» після перемовин, різне трактування їхніх результатів лідерами держав, наявність секретних матеріалів, про які не знає навіть ОБСЄ, участь одіозного Суркова свідчить про сумнівний результат зустрічі у Берліні.

Таку оцінку перемовинам дав народний депутат від «Батьківщини» Іван Крулько під час вечірнього ток-шоу на «ШустерLIVE».

На думку депутата, найбільше досягнення зустрічі – те, що лідери «нормандської четвірки» нарешті заговорили про «дорожню карту».

«Поки невідомо, чи буде ця «дорожня карта» продовженням мінських домовленостей, чи сформують новий документ. Адже цілі у сторін різні. Україні треба відновити територіальну цілісність, а західні партнери хочуть чимшвидше позбутись проблеми – гарячої точки «український Донбас», – пояснив  Іван Крулько.

Він нагадав, що про потребу скласти «дорожню карту» ще у вересні минулого року говорили українські дипломати – Борис Тарасюк, Володимир Василенко, Володимир Огризко.

Парламентар вважає, що спочатку потрібно вирішити безпековий компонент і встановити контроль за кордоном — чи то поліцейською місією ОБСЄ і ЄС, чи то українською стороною, а потім перейти до вирішення політичних питань.

Водночас Крулько виступив категорично проти виборів на Донбасі за нинішніх умов за спеціальним законом. На його думку, це лише ускладнить ситуацію.

«У такий спосіб ми не відновимо територіальну цілісність, натомість отримаємо заморожений конфлікт, Донбас, який не контролюватиме Україна. Крім того, не забуваймо, що нам ще треба вирішувати проблему повернення Криму», – спрогнозував він.

Народний депутат вважає помилковою позицію вирішення питання Донбасу шляхом зміни устрою держави –  з унітарного на федеративний. Україна за всіма ознаками є унітарною країною і такою має залишитись, переконаний він.

«Питання зміни устрою в Україні у жодному випадку не можна порушуватись. Це може призвести до дезінтеграції і лише послабить країну. У тому числі через наявність територій компактного проживання нацменшин (наприклад, угорці у Закарпатській області, румуни — у Чернівецькій), які періодично виступають зі своїми специфічними заявами», –  пояснив Іван Крулько.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова