Іван Крулько: Ризики бюджету-2017 має оцінити Рахункова палата

Парламент має доручити Рахунковій палаті провести експертизу дохідної та видаткової частини проекту бюджету на 2017 рік. Така можливість передбачена Бюджетним кодексом.

Про це заявив народний депутат від Батьківщини, член бюджетного комітету Іван Крулько в ефірі «Радіо Ера».

«Батьківщина вимагає, щоб уряд офіційно оприлюднив зобов`язання, взяті  перед МВФ за 1 млрд доларів третього траншу кредиту. Такі питання не можуть вирішуватись підкилимно. Адже там містяться серйозні речі, які впливатимуть на життя українців не лише цього, а й наступних поколінь, і потребують суспільного обговорення. Українці мають знати усі небезпечні і гострі камені у бюджеті та Меморандумі з МВФ, які вилізуть їм боком у наступному році і у майбутньому», – наголосив він.

Політик також нагадав негативну історію Аргентини, яка виконала всі вимоги МВФ, після чого пережила три дефолти. Тож незрозуміло, для чого влада штовхає Україну на цей шлях.

Сьогодні у вимогах, підписаних у Меморандумі, йдеться про скорочення дефіциту Пенсійного фонду через збільшення пенсійного віку і зменшення тих, хто може отримати мінімальні пенсії, скорочення наукових установ та шкіл, у тому числі малих, відкриття ринку землі. Ці умови, на переконання депутата, – удар по мільйонах українців, яких уряд прирікає на бідність.

Іван Крулько розкритикував Кабінет Міністрів і за те, що станом на 15 вересня проект бюджету на 2017 рік не був готовий, як і бюджетоутворюючі законопроекти, що передбачають  зміни  Податкового і Бюджетного кодексів, низки соціальних законів.

«Усі вихідні бюджет доробляли і лише у понеділок під час Погоджувальної ради він з`явився в електронному вигляді на сайті Верховної Ради України», –  зауважив депутат.

За його оцінками, бюджет-2017 не реалістичний саме у частині доходів. Йдеться насамперед про 10,5 млрд грн, які уряд очікує отримати від повернення конфіскованих коштів та 17,1 млрд грн – від приватизації.

«За останні два роки в Україну не повернуто жодної копійки з грошей, отриманих корупційним шляхом, хоча всі механізми для повернення з-за кордону незаконно отриманих активів є. А від приватизації у 2016-му надійшло лише близько 60 млн грн, тоді як очікувалось отримати 17,1 млрд грн», – пояснив свій скепсис  політик.

Іван Крулько також наголосив, що «Батьківщина» не підтримує розширення приватизаційного списку в умовах війни стратегічними підприємствами, такими як «Турбоатом», ОПЗ, морські порти тощо.

За його словами,  «Батьківщина» вже почала готувати свої пропозиції до видаткової та дохідної частини проекту бюджету, які ґрунтуватимуться на збалансованих підходах і побажаннях представників галузевих асоціацій та профспілок за підсумками нарад у областях.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова