Іван Крулько: НКРЕКП під головуванням Дмитра Вовка є абсолютно залежним органом

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), яка мала б стояти на стороні споживачів і захищати їхні інтереси при ухваленні рішень, перетворилась на абсолютно залежний орган.

На цьому наголосив народний депутат від «Батьківщини» Іван Крулько у коментарі для ЗМІ за результатами сьогоднішнього засідання комісії, де планувалось підвищити ціни на вугілля, що автоматично призвело б до зростання тарифів на електроенергію.

«Сьогодні ми побачили, як діє голова НКРЕКП Дмитро Вовк. Він перебивав, не давав ставити питання депутатам і відповідати членам комісії. Боявся, щоб хтось з них сказав не ту тезу, яка потім буде використана проти них, бо проллє світло на відверті маніпуляції. Присутні на засіданні  не почули жодної думки від членів комісії, які  також мають свою позицію», – поділився він враженнями.

За його словами, народні депутати, присутні на засіданні та громадські діячі, намагались добитися правди і прозорої інформації щодо того, «де  купувалось  вугілля, за якою ціною тощо» – це ті відповіді, які б дали розуміння, яким має бути справедливий тариф.

«Натомість  ми побачили чергове шоу та фарс. На засідання були запрошені представники підприємств з різних куточків України, які мають одного і того самого власника, працюють на один гаманець і мають одну позицію. Це пан Ахметов, який за минулий рік за рахунок схеми «Роттердам плюс» подвоїв свої статки. До речі, він володіє не лише ТЕЦами, а й шахтами, де закуповується це вугілля по схемі «Роттердам +», яку придумав і затвердив НКРЕКП, і яка витягла з кишень простих громадян 10 млрд грн через завищені тарифи», – пояснив Крулько.

На його думку, все це стало можливим, бо комісія була створена не в конституційний спосіб Президентом України, який не мав на те повноважень.

Парламентар також зазначив, що сьогоднішнє  засідання  ще раз  підтвердило – ніякої закупівлі вугілля на Роттердамі не відбувалось.

«За весь минулий рік в Україну поступило лише 2% імпортованого вугілля, інші 98% вугілля, що використовували ТЕЦ,  походило з України  та окупованих територій, і воно купувалось за значно  нижчою ціною від  затвердженої торік НКРЕКП», – зауважив парламентар.

Іван Крулько переконаний, що заготовлене рішення комісії щодо підвищення цін на вугілля вдалось зупинити  зокрема через значну увагу ЗМІ та громадськості до цього процесу.

«Вони побоялись ухвалювати заготовлене рішення щодо підвищення тарифів. Вони сказали, ми не будемо підвищувати тарифи, але ми скасуємо зниження, яке мало бути на 5,8%  з 1 квітня. Тобто іншими словами – звичайна людина, яка з 1 квітня мала б платити на 5,8% менше, тепер  платитиме більше. Бо по суті на 5,8% відбулось збільшення ціни», – резюмував він.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова