Ірина Верігіна: Ми говоримо правду, тому влада з нами бореться

Нещодавно на Тернопіллі побувала одна з засновників Всеукраїнського громадського руху «Сила права», що опікується проблемами переселенців та ветеранів АТО, член політради ВО «Батьківщини» Ірина Верігіна.

Мета приїзду була суто партійною — у грудні на Тернопіллі відбудуться вибори відразу до десяти новостворених місцевих територіальних громад й Ірина Костянтинівна приїхала підтримати кандидатів від «Батьківщини».

Журналісти «НОВОЇ Тернопільської газети» скористалися можливістю і поспілкувалися з Іриною Верігіною і щодо політики, і щодо діяльності її громадського руху.

— Ірино Костянтинівно, ВО «Батьківщина» нині, за всіма соціологічними опитуваннями, має найбільші симпатії серед населення України. Однак до найближчих планових виборів ще далеко, а на позачергові вибори до Верховної Ради президент Порошенко, зважаючи на низькі рейтинги влади й провладної коаліції БПП та «Народного фронту» в парламенті, аж ніяк не піде. Чому ж нині «Батьківщину» та її лідерку Юлію Тимошенко влада так рясно обливає брудом, використовуючи при цьому навіть епатажного (до речі, вихідця з «Батьківщини») Ляшка?

— Гадаю, що й Банкова, й Порошенко чудово усвідомлюють, що позачергові парламентські вибори відбудуться, бо інакше відбудуться… дострокові президентські вибори. Життя пересічних українців нині дуже складне, вони тепер отримали платіжки за комунальні послуги і просто шоковані. Тому влада, також проводячи свої соціологічні опитування, чудово усвідомлює, що хоч якісь зміни необхідні. Зрештою, підстава у президента для дострокових виборів Верховної Ради є і без того, адже де-факто коаліції в парламенті не існує — досі широкому загалу не представлений список прізвищ нардепів, які підписали коаліційну угоду.

Крім того, бачимо, що заяву на звільнення з посади голови Одеської ОДА подав Михайло Саакашвілі, який, очевидно, відчуває, що незабаром відбудуться владні зміни. Бачимо також, що загострилися відносини між Порошенком і Гройсманом, який, складається враження, хоче розпочати свою гру. Тому, гадаю, вибори будуть і єдине, що може нині влада — це тільки дещо затягнути час, але ненадовго.

Люди вже не витримують і виходять протестувати на вулиці. Влада обурюється і звинувачує нас, мовляв, це їх виводить «Батьківщина», а насправді — це ініціатива самих людей, які вже не можуть так жити і протестують проти війни, проти мізерних зарплат і великих тарифів, взагалі проти такого жебрацького рівня життя.

Ми називаємо речі своїми іменами, а тому влада намагається з нами боротися. В тому числі і за допомогою Ляшка, який у своїх брутальних висловлюваннях нині переходить усі межі політичної і людської етики. Я розумію, що в політиці, як то кажуть, немає чоловіків і жінок, але його заяви й характеристики просто вражають. Цікаво, а чому він не робив їх раніше, особливо — коли сам перебував у «Батьківщині»?

— Ви, очевидно, бачили цю людину зблизька, краще її знаєте. Невже він справді до такої міри клоун?

— Гадаю, що саме так — він клоун. А ще має політичне замовлення. Ми ж пам’ятаємо, як він приїжджав на блок-пости на Сході України в 2014-ому. Приїхав, сфотографувався і поїхав. А для хлопців-військових від тих приїздів нічого не змінилося. І тепер це просто популістська клоунада Ляшка на замовлення Банкової.

— Нещодавно Сергій Тарута заявив, що Порошенко живе в ірреальному світі і довіряє лише собі і вкрай обмеженому колу з найближчого оточення. А яке враження про цю людину склалося у вас?

— Для відповіді на це запитання хочу згадати літо 2014-го, коли була його інаугурація. Він тоді їздив по Києву без охорони і казав, що охороняти його не потрібно. Тепер же, коли він збирається виїхати в місто, то перекривають всю вулицю Інститутську і стоять на кожному кроці з металошукачами, бо Петро Олексійович боїться. Мабуть недаремно, адже скільки він «наробив» за ці два роки…

Ну а щодо мого особистого враження, то я з Порошенком зустрічалася лише один раз, якраз тоді, у 2014-ому, після інаугурації. Я тоді виконувала обов’язки голови Луганської ОДА і попросилася до нього на прийом, намагалася доповісти про важку ситуацію. Та жодного порозуміння з ним так і не знайшла, він слухав і не чув, я розчарована поїхала додому і протягом наступних чотирьох гарячих місяців жодного контакту більше не було.

Я сподівалася, що в тій ситуації президент чи прем’єр приїдуть до нас на Луганщину, будуть допомагати виборювати Україну, реалізовувати якісь ідеї і проекти, виділять кошти, але здавалося, що їх ні Схід держави, ні люди, ні фронт особливо не цікавили…

— Нещодавно ми відзначили вже третю річницю Революції Гідності. Як це не парадоксально, але у багатьох закрадається думка — чи був у ній сенс? Адже, крім зміни прізвища Януковича на Порошенка, в країні нічого не змінилося, навпаки, тисячі людей загинули, втрачені території, стало ще гіршим життя…

— Сенс, однозначно, був. Люди втомилися від режиму Януковича, вони прагнули свободи, приєднання до Європи… Справді, дуже жаль, але ми мусимо говорити, що з тієї революції скористалися негідники, які тепер не хочуть віддавати владу. Але не будемо забувати, що Янукович також вважав, що прийшов надовго, а ми побачили, як швидко і що з ним сталося.

Верігіна

— Ви входите до координаційної ради Всеукраїнського громадського руху «Сила права». Чим займається ця організація і що вона нині робить для людей?

— «Силу права» очолює відомий політик від ВО «Батьківщина» Андрій Сенченко, який сам є переселенцем з Криму. Півтора року тому ми вирішили створити цю організацію, щоб відстоювати права переселенців. Тоді було багато скептиків, які вважали, що наша діяльність марна, що українські суди жодним чином не вплинуть на Росію як на агресора. Та ми почали збирати докази і поступово досягнули певних результатів.

У чому полягає наша діяльність? Ми працюємо з вимушеними переселенцями, воїнами АТО, пораненими, сім’ями загиблих і т.д. Найперше, ми визнаємо їх статус постраждалих, а пізніше через суд встановлюємо суму збитків, яких їм завдала Росія як країна-агресор.

Ми чудово усвідомлюємо, що добровільно Росія ці кошти ніколи не віддасть, отож, розглядаємо інші варіанти. Найперше, всі знають, що Україна має повернути Росії кредит у три мільярди доларів, який брав ще Янукович. І я виграла суд, який ухвалив рішення — заборонити віддавати країні-агресору ці кошти, а зробити з них виплати саме вимушеним переселенцям та іншим постраждалим в АТО.

Звісно, тільки цих коштів буде недостатньо. За нашими попередніми підрахунками, нині збитки від агресії Росії для громадян України оцінюються у понад 100 мільярдів доларів. Тому ми склали перелік російських державних підприємств на території України, на майно яких слід накласти арешт і з виручених коштів виплачувати збитки постраждалим від агресії. Наступний етап — арешт майна російських держпідприємств за межами України.

Ми вже виграли низку судів, які ухвалили рішення на користь переселенців, поранених воїнів та сімей загиблих про встановлення факту, що люди постраждали через агресію РФ. Хоча, на жаль, не всі українські суди йдуть нам назустріч. Тому ми мали декілька апеляційних процесів і по всіх вже маємо позитивні рішення. Це сила права у дії.

Наші громадські приймальні діють уже в 15-ти областях України, але на Тернопіллі ми поки що не маємо приймальні. Отож, усіх мешканців Тернопільської області, постраждалих від агресії Росії, просимо звертатися у нашу столичну приймальню за тел. (044) 25-33-222.

«НОВА Тернопільська газета», 1 грудня 2016р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова