Григорій Немиря закликав Уряд припинити порушення прав і свобод вимушених переселенців

Голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря  закликав Уряд України належним чином виконувати закон про захист внутрішньо переміщених осіб і припинити практику порушення їхніх прав і свобод.

Про це заступник Голови партії «Батьківщина» заявив у середу, 30 березня, під час спільного брифінгу у ВРУ з експертом Всеукраїнського благодійного фонду «Право на захист» Оленою Виноградовою.

«Парламент ухвалив закон про захист прав і свобод вимушених переселенців та зміни до нього. Але всі ми знаємо, що часто у нас діють хороші законодавчі акти, але проблеми виникають при їхньому виконанні. У результаті ми маємо порушення прав і свобод майже двох мільйонів наших громадян, які вимушені були покинути свої домівки через загрозу їхньому життю»,- наголосив Григорій Немиря

«Це є неприйнятним. Наш обов’язок – захистити права і свободи вимушених переселенців», – додав парламентар.

У свою чергу Олена Виноградова повідомила, що команда ВБФ «Право на захист» ініціювала проведення моніторингу щодо виконання норм Закону 921-VIII, що набув чинності 13 січня 2016 року, основною метою якого є посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб  спрощення процедур їх обліку.

Моніторинг проводився в межах проекту «Адвокація, захист прав людини та юридична допомога ВПО», який реалізується ВБФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR) в п’яти областях України: Дніпропетровській, Донецькій, Луганській, Харківській і Запорізькій в період з 22 лютого по 4 березня 2016 року.

«На превеликий жаль, результати моніторингу є вкрай невтішними. Закон виконується вибірково, права і свободи вимушених пересленців порушуються. Люди стають заручниками ситуації»,- повідомила Олена Виноградова.

Так, за її словами, норма, яка вимагає встановити безстроковість довідки вимушено переселеної особи не виконується на практиці. Також ті особи, що беруться на облік вперше після 13 січня 2016 року, переважно отримують довідки терміном дії на 6 місяців. Деякі УПСЗН досі не беруть на облік людей без реєстрації місця проживання на тимчасово непідконтрольній території, процедура реєстрації дітей без супроводу залишається незрозумілою як для працівників служб у справах дітей, так і для переселенців, не ведеться робота з інформування таких осіб щодо їхніх прав тощо.

Олена Виноградова висловила жаль, що сьогодні парламент не зміг ухвалити Постанову про Рекомендації парламентських слухань на тему: «Стан дотримання прав внутрішньо переміщених осіб та громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території України та на тимчасово неконтрольованій території в зоні проведення антитерористичної операції» та закликала народних депутатів проголосувати за цей документ цього тижня.

Крім того, Григорій Немиря повідомив, що 7-8 квітня Комітет з прав людини проведе розширене виїзне засідання у Донецькій та Луганській областях, яке, зокрема, буде присвячене питанням дотримання прав і свобод вимушених переселенців.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова