Флешмоб на підтримку України об’єднав понад 15 тисяч людей із 68 країн

Міжнародний флешмоб на підтримку України «United Ukraine», що проходив 11-22 січня в різних куточках світу, об’єднав понад 15 000 учасників із 68 країн світу на 5 континентах.

Про це повідомили організатори акції – Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Батьківщина Молода» та Світовий конгрес українських молодіжних організацій.

Зокрема, в Україні до флешмобу долучились учасники зі 117 населених пунктів у всіх областях.

4

Суть акції полягала в тому, що кожен бажаючий міг сфотографуватися з постером на підтримку єдності України та викласти фото в мережу з хеш-тегом #UnitedUkraine.

5

«Мета «United Ukraine» – показати, що люди в Україні та багатьох країнах за її межами небайдужі до нашої держави та підтримують її єдність. Це особливо важливо у важкі часи війни на Сході України та інформаційної війни проти України у світі. Ми сподівалися залучити до флешмобу декілька тисяч людей у 40 країнах світу, але нам вдалося значно більше! Нам вдалося об’єднати українців та прихильників України від найвіддаленіших куточків світу до стін Європейського парламенту та Світового економічного форуму в Давосі!» – поділився координатор флешмобу, голова Київської міської організації ВМГО «Батьківщина Молода» Олексій Захарченко.

2

Він також повідомив, що до акції долучилось багато відомих в Україні та за її межами людей: Президент України Петро Порошенко, Глава Української Православної Церкви Київського Патріархату Філарет, Глава Української Греко-Католицької Церкви Cвятослав, українська льотчиця Надія Савченко, генеральний секретар Світового конгресу українців Стефан Романів, 21 депутат Європейського парламенту, включаючи Ребекку Хармс та дружину екс-міністра закордонних справ Швеції Карла Більдта Кораззу Більдт, голова Європейського конгресу українців, депутат Угорського парламенту Ярослава Хортяні, міністр закордонних справ України Павло Клімкін, міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна, голова Донецької обласної державної адміністрації Павло Жебрівський, народні депутати України Іван Крулько, Оксана Юринець, Олексій Рябчин, Вадим Івченко, Сергій Євтушок, Єгор Соболєв, Владислав Бухарєв і Тарас Юрик, голова Української всесвітньої координаційної ради Михайло Ратушний, Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, видатний український художник Іван Марчук, голови багатьох обласних рад, колективи посольств України у 32-х країнах світу.

8

«Ми раді, що флешмоб викликав такий резонанс у світі. Це вказує на те, що інтерес до України не згасає. Мільйони діаспорян та іноземців пильно стежать за подіями та життям у нашій державі й завжди готові допомогти. Хочу подякувати кожному, хто долучився до флешмобу й повідомити, що цього року ми плануємо проведення ще декількох великих міжнародних акцій, деталі яких будуть оголошені трохи пізніше», – розповів співорганізатор, президент Світового конгресу українських молодіжних організацій Мирослав Гочак.

Окремо варто відзначити, що до флешмобу долучився Дмитро Бачинський – лікар-хірург Миколаївської обласної лікарні. Його прадід Лев Бачинський був віце-президентом ЗУНР і саме він 22 січня 1919 року підписував Акт Злуки УНР та ЗУНР зі сторони західної делегації.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова