Для відновлення миру необхідно повернутись до Будапештського меморандуму, – Сергій Євтушок

Україна має вимагати повернення до Будапештського меморандуму та включення до переговорного процесу США, Великої Британії та Росії.

Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Сергій Євтушок у прямому ефірі телеканалу «112 Україна».

«На жаль, ми досі не маємо ефективного, практичного вирішення питань щодо Донбасу в форматі Мінська та Нормандської четвірки. Єдиний шлях, яким ми можемо відновити мир в Україні, – це повернення до Будапештського меморандуму та включення до переговорів США, Великої Британії та Росії», – вважає парламентар.

Євтушок зауважив, що саме ці країни брали на себе зобов’язання гарантувати цілісність і непорушність українських кордонів та збереження незалежності й суверенітету нашої держави – в обмін на відмову України від ядерної зброї.

«З першого ж дня «Батьківщина» наголошувала на неспроможності Мінських домовленостей урегулювати ситуацію на Сході. Ми маємо припинити переговори з терористами так званихЛНР/ДНР – кремлівськими маріонетками, які нічого насправді не вирішують», – вважає народний депутат.

Сергій Євтушок також зазначив, що Україна має заявити єдину міцну позицію.

«І в Криму, і на Донбасі єдиний ворог – Путін. Саме Російська Федерація анексувала частину території нашої держави і саме російські регулярні війська нині ведуть війну проти України на Донбасі», – наголосив представник фракції «Батьківщина».

Депутат висловив сподівання, що переговори щодо повернення до Будапештського формату будуть проведені вже найближчим часом і що країни, які обіцяли зберігати мир в нашій державі, посилять свої позиції щодо підтримки України.

«Я вірю в те, що США, Велика Британія та вся міжнародна спільнота підтримують бажання нашої держави бути цілісною та незалежною. І що за допомогою санкцій та інших цивілізованих механізмів вони зможуть змусити Росію нарешті лишити Україну в спокої, дати змогу рухатись нам власним шляхом та втілити наш вибір – приєднатися до сім’ї європейських народів. Я переконаний, що рано чи пізно деспотичним забаганкам Путіна прийде кінець і ми ще будемо допомагати росіянам виходити з цієї пітьми та будувати демократію», – підсумував Сергій Євтушок.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова