Децентралізацію потрібно розглядати окремо від умов встановлення миру, – Юлія Тимошенко

Юлія Тимошенко вважає недоцільним підняття питання децентралізації влади та проведення виборів на неконтрольованих територіях України за умов російської агресії.

Про це Голова партії заявила сьогодні на з’їзді Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина», який проходить у Києві.

«Нам треба спочатку побачити, що це мирна територія, на ній немає важкого чи іншого озброєння, що з нашого, українського, Донбасу виведені російські війська, і що там повною мірою встановлена українська влада. І тоді ми можемо говорити про децентралізацію, про вибори і про інші важливі речі для повернення стабільності України», – сказала вона.

Лідер фракції «Батьківщин» зазначила, що наявність та активне використання важкого озброєння на територіях Луганської та Донецької областей, відсутність повного контролю над кордонами з Росією та продовження обстрілів населених пунктів свідчить про неможливість контролювати ці території.

«Є багато аргументів, які доводять, що це – окупована територія», – нагалосила народний депутат.

Юлія Тимошенко також вважає, що українська влада повинна спільно з представниками світової спільноти розпочати широку дискусію з питань внесення змін до Конституції України, щоб не допустити легалізації окупованих територій.

«Ми мусимо сьогодні розпочати разом з представниками Європейського Союзу, разом з представниками Сполучених Штатів, української влади, українського парламенту дуже глибоку дискусію: які треба вносити зміни в Конституцію, і чи можуть вони взагалі бути внесені під час війни», – переконана політик.

Окрім того, лідер партії «Батьківщина» наголосила на необхідності розділення питання децентралізації влади на місцях і умов встановлення миру в державі.

«Нам потрібно всю стратегію децентралізації і внесення змін до Конституції зробити окремим предметом змін Основного закону. І не змішувати децентралізацію з виконанням умов щодо встановлення миру», – зауважила Юлія Тимошенко.

Голова партії також вважає: «Нам потрібно разом з нашими європейськими друзями, разом зі Сполученими штатами Америки, які найсильнішим гравцем за мир, в тому числі на території України, зрозуміти, чи надання спеціального статуту Донбасу в цій Конституції не є легалізацією окупації тих земель, які сьогодні тимчасово захоплені агресором».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова