Частину міністрів у новому уряді має запропонувати громадянське суспільство

Лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко закликала учасників національного форуму «Трансформація України» об’єднати зусилля в роботі над підготовкою нової Конституції.

Про це вона заявила у своєму виступі на національному Форумі.

За її словами, сьогодні в Україні громадянське суспільство на кількох форумах розробляє такий важливий документ, як новий суспільний договір. На її переконання, сьогодні настав саме той час, щоб переосмислити і улкасти новий суспільний договір

«Коли Конституція була прийнята в 1996 році, тоді вона була позитивним кроком для початку державотворення. Але тоді Основний Закон  приймався не як суспільний договір, а як кулуарна домовленість між групами політиків. Вона не включила потужні суспільні сили. Нова Конституція України – це те, з чого потрібно починати.  Бо умови для справжнього правосуддя, справжньої децентралізації, справжніх правил і умов ведення відкритого і ефективного конкурентного бізнесу закладені саме в Конституції», – зауважила Тимошенко.

Лідер партії повідомила, що в парламенті вже зареєстрований законопроект про створення Конституційних Зборів за межами політичного класу, про так звану Конституанту.

«Це дуже розумна  пропозиція. І було б непогано сконцентрувати сили суспільства, щоб примусити парламент ухвалити цей закон і розпочати суспільний діалог щодо створення нової Конституції від громадянського суспільства», – вважає політик.

На переконання Юлії Тимошенко, процес зміни уряду, який відбувається в ці дні – важливий етап в житті України. Тож суспільство, особливо такі сильні інституції, як форум трансформації України, мають висунути технічні умови для нового уряду.

«Якщо сьогодні визначаються кандидатури прем’єр-міністра, міністрів, то громадянське суспільство має сформулювати завдання для нього. По-перше, прописати першочергові  невідкладні кроки. По-друге, впливати на кадрову політику, тобто запропонувати частину міністрів від громадянського суспільства. Зокрема, кандидатуру нового генерального прокурора, кадри на ключові міністерства. Тоді єднання з громадянським суспільством  буде повнішим і ці пропозиції мають бути враховані», – вважає Тимошенко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова