Членство України в Радбезі ООН дозволить їй вирішувати долю миру та безпеки, – Борис Тарасюк

ООН має потенціал для того, щоб бути залученою до припинення російської агресії щодо України.

Про це заявив народний депутат від фракції «Батьківщина» Борис Тарасюк в ефірі ТК «Рада».

Коментуючи засідання Генасамблеї ООН він наголосив, що найбільшу увагу привернули виступи президентів США та Росії.

«Обидва виступи відбулися, відбулася зустріч президентів вперше за два роки і будемо сподіватися, що ця зустріч призведе до проривів у таких питаннях як російська агресія проти України, сирійська криза. Чи так буде, чи ні – покаже вже не сесія Генасамблеї ООН, а саміт «нормандської четвірки», який відбудеться 2 жовтня, в Парижі. Власне від цього саміту залежатиме, чи буде мир на Донбасі, чи ні», – сказав народний депутат.

Борис Тарасюк також прокоментував питання щодо обрання України постійним представником у Радбезі ООН: «Наразі не існує видимих ускладнень цьому процесу, однак необхідно заручитися підтримкою двох третин країн-членів, які підтримають нашу кандидатуру».

На його переконання, російська дипломатія працює по протидії обрання України і це ускладнює ситуацію.

«Росія, звичайно не мріє, щоб Україна сиділа за одним столом у Раді безпеки ООН, хоч і тимчасово, на два роки. І я більш ніж переконаний, що російська дипломатія працює по протидії обрання України і це ускладнює ситуацію», – зазначив Тарасюк.

Окрім того, на думку народного депутата від «Батьківщини», певна частина країн, будучи далекими від проблем нашого регіону, очевидно, волітиме триматися подалі від України через війну.

«Набуття членства України в Радбезі ООН дозволить Україні отримати право вирішувати долю міжнародного миру та безпеки, як це записано у статуті ООН», – сказав він і нагадав, що навіть не будучи членом Ради безпеки ООН, Україна змогла ініціювати розгляд питання щодо російської агресії, однак це закінчилось нічим через російське вето.

Борис Тарасюк також наголосив на важливості процесу переформатування Ради безпеки ООН, який намагається розпочатись з 1993 року, зокрема в питанні обмеження права застосування вето.

«Я сумніваюсь, що реформа ООН розпочнеться з цієї сесії. На заваді стоїть формула, яка закладена до статуту ООН про обов’язкову згоду п’яти постійних членів Ради безпеки ООН, а вони не хочуть ділитися своїми повноваженнями, – пояснив він. – ООН має потенціал для того, щоб бути залученою до припинення російської агресії щодо України або до післявоєнного врегулювання шляхом прийняття рішення про розгортання миротворчої операції на Донбасі, але для цього потрібна згода всіх п’яти постійних членів Радбезу ООН».

До того ж, за словами народного депутата, миротворчі сили повинні бути розташовані на кордоні між Україною та Росією, саме на тій частині кордону, який не контролюється українською владою.

«Я не бачу сенсу в цій місії, якщо вона буде розташована по лінії розмежування між українськими збройними силами та терористичними військами РФ, тому що це буде тільки заморожуванням конфлікту», – висловив думку Тарасюк.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова