Проведення виборів на Донбасі неможливе без реалізації безпекових умов, – Григорій Немиря

Заступник Голови партії «Батьківщина», голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря наголосив, що імплементація «політичного пакету» Мінських домовленостей неможлива без повної імплементації «безпекового пакету».

«Розпочати виконання політичного пакету можливо лише тільки після повної імплементації безпекового пакету. Лише після цього вибори на Донбасі можуть відбутися за стандартами ОБСЄ. До цього про які вибори може йти мова? Хто буде голосувати? Населення, яке залишилося  під дулами окупантів та бандитів? – запитав він під час програми «Час. Підсумки дня» на «5 каналі».

За словами Григорія Немирі, безпекові умови мають включати: відновлення контролю української влади над українсько-російським кордоном, включаючи міжнародний моніторинг цього процесу; повне виведення російських військ та бандформувань з території України (уся територія України без виключення має бути доступною для міжнародного моніторингу); обмін військовополоненими; вибори на Донбасі не можуть бути проведені без повернення внутрішніх переселенців до своїх домівок; відновлення української влади, функціонування громадських організацій, ЗМІ на території Донбасу.

Окрім того,  голова комітету звернув увагу на те, що сьогодні під час зустрічі в парламенті міністр закордонних справ Німеччини  Франк-Вальтер Штайнмаєр та міністр закордонних справ та міжнародного розвитку Франції Жан-Марк Еро наголосили на необхідності створення безпекових умов для реалізації політичного пакету Мінських домовленостей.

Як зазначив заступник Голови партії «Батьківщина», дуже важливо, що цього разу перед зустріччю у Парижі у «нормандському форматі» міністри закордонних справ Німеччини та Франції провели цілий день не тільки на зустрічах з президентом, прем’єр-міністром та міністром закордонних справ України, а й у парламенті.

Григорій Немиря також наголосив на необхідності для України зайняти проактивну позицію у врегулюванні конфлікту на Донбасі.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова